Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Babalar günü kutlu olsun!

Bugün babalar günü... Babalar Günü pek çok ülkede her yıl haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanıyor. Peki babalar gününün önemi nedir? İşte tüm detaylar...

Babalar günü kutlu olsun!

 

Babalar Günü pek çok ülkede her yıl haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanıyor. Türkiye'de de Babalar günü Haziran ayının üçüncü pazarında kutlanıyor.Bu sene Babalar Günü 16 Haziran 2019 Pazar tarihinde kutlanacak.

BABALAR GÜNÜNÜN ÖNEMİ NEDİR

Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü gibi babaların da bir günü olması gerektiğini düşünmekteydi. Dodd'un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüştü. Babasının doğum günü olan 5 Haziran'ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başladı ama bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelendi.Bu nedenle Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910′da Washington'da kutlandı.

BABALARIMIZ İÇİN HEDİYE ÖNERİLERİ

Babalar için vazgeçilmez bir aksesuar olan saat listemizin birinci sırasında.Rahatına düşkün olan babalar için konforlu bir ayakkabıGüneşten kaçan babalar için şapka alınabilirBoş vakitlerini kendin yap çalışmalarıyla geçiren babalar için hobi malzemeleriEn değerli anlarınızdan oluşan fotoğraf albümleri babalar için oldukça duygusal bir hediye olabilir.Babanızın baş harfine göre kol düğmesi ve ya kemerİlk defa Babalar Günü‘nü kutlayacaklara esprili baskılı bir t-shirt armağan edebilirsiniz. Yeni doğan bebeğe de yine aynı tarz bir body ile baba oğul- baba kız bir takım hediye alabilirsiniz. Ya da Babalar Günü‘nde babanızın en sevdiği bir filmin posterine resmiyle bir montaj yaptırtıp ona etkileyici bir hediye alabilirsiniz.Her şeyin en güzeline layık babanıza bir teşekkür hediyesi ve onu ne kadar çok sevdiğinizi anlatan bir hediye de seçebilirsiniz. Örneğin; “Yılın En İyi Babası” oscarı, “Şampiyon Babam” kupası, “Mükemmel Babaya” itafen bir plaket gibi.Yine babanızın mesleğine göre ismiyle beraber nakışlı bir havlu ya da “Süper Baba” yazılı, isminin baş harflerinin nakışlandığı bir bornoz ile onu çok özel hissettirebilirsiniz. 

Next page

Gazete Yenigün