Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin İzmir Bosna Sancak Derneği’ni ziyaret etti

İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül ve beraberindeki bazı yönetim kurulu üyeleri Boşnak olan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’i geçtiğimiz günlerde makamında ziyaret ederek başarılar dilemişti. Başkan Ergin’in İzmir Bosna Sancak Derneği’ni ziyareti sırasında, Dernek Başkanı Abdullah Gül, Boşnak olan Ergin’e Boşnak böreği ve mantısı ikram etti.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin İzmir Bosna Sancak Derneği’ni ziyaret etti

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, ‘Bir Boşnak olarak bu süreçte bana verdiğiniz destek için siz hemşerilerime çok teşekkür ediyorum. Amacım Ayvalık’ı mutlu insanların yaşadığı bir kent yapmak bunun için çalışacağım. Tabi ki sizlerin ve diğer STK'ların desteklerini isteyeceğim. Ayvalık’taki STK'larla el ele vererek cennetten bir köşe yaratacağız. Ayvalık’ta yaşamak bir ayrıcalık olacak.’ dedi.


Biz Boşnakların gururu oldunuz 
İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirerek şunları söyledi. Biz Boşnakların gururu oldunuz. Siyaset sahnesinde daha çok Boşnak hemşerilerimizin yer alması bizler için çok önemli. Siz büyük bir iş başardınız. Ayvalık sizin başkanlığınız döneminde eminim ki sizin de söylediğiniz gibi Ayvalık ta yaşamak bir ayrıcalık olacak. Küçükköy Belde Belediye Başkanı olduğunuz beş yıllık sürede yaptıklarınız ortada. Geçmişte yaptıklarınız Ayvalık için neler yapabileceğinize ışık tutuyor aslında. Ayvalık Belediye Başkanlığı görevinde çok başarılı olacağınızı düşünüyorum.’ dedi
Günün anısına Dernek Başkanı Gül, Başkan Ergin’e ‘Boşnaklar Türkiye’nin Sadık Vatandaşları’ kitabını hediye etti.
 

Next page

Gazete Yenigün