Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Aydın ve Çıray'dan sert salvolar geldi

İYİ Parti'de Genel İdare Kurulu’na giremeyen isimlerin yaşananların sorumlusu olarak gösterdiği Teşkilat Başkanı Koray Aydın ilk kez konuştu ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray’a yüklendi. Çıray'dan cevap gecikmedi

Aydın ve Çıray'dan sert salvolar geldi

İYİ Parti’de kongre süreci sonrası fitili ateşlenen tartışmalar sürüyor. Genel İdare Kurulu’na giremeyen isimlerin yaşananların sorumlusu olarak gösterdiği Teşkilat Başkanı Koray Aydın ilk kez konuştu. İYİ Parti Kongresi’nde ortaya çıkan ‘yazılmayacaklar’ listesinin mimarı olduğu öne sürülen Aydın yaptığı açıklamada ‘’Koray Aydın liste çıkarsa böyle bir liste mi çıkarırdı? Liste çıkarmadım…’ sözlerini kullandı. Önceki kongrede çıkardığı listede Aytun Çıray’ın da olduğunu söyleyen Aydın, kendisine birçok eleştiri yönelten Çıray’a çok sert sözlerle yüklendi.

“ETKİSİZ ELEMANSIN”
Sonrasında okları kendisine medya üzerinden en fazla eleştiriyi getiren İzmir Milletvekili Aytun Çıray’a çevirip devam etti: “Sen bunun kongresine gitmemişsin, telefonuna çıkmamışsın, ayağına gelmemişsin. Aytun’cuğum sen bu kongreyi nasıl alacaktın yani? Partideki odana gelmezsin, seçildiğin günden beri İzmir’deki seçim bölgesindeki ilçelere dahi gitmedin. Adamlar feveran halinde. Kimsenin telefonuna çıkmıyorsun, medya üzerinden siyasal zemin hazırlıyorsun. Bu delege bunları biliyor, görüyor… Sonra diyor ki Koray Aydın oyun kurdu; işim yok da bir de seninle mi uğraşacağım? Seni tanıyorum zaten. Senin için oyun kurmama gerek yok, etkisiz elemansın ve yalan konuşuyorsun. ‘Millet İttifakı'nı ben kurdum’ diyorsun. Bu ittifakı kuran Meral Akşener. Hakkaniyet denilen bir şey var" diye konuştu. Aydın, çarşaf listeyle ilgili şunları söyledi: “Çarşaf liste denilen zaten böyle bir yarışın sonucudur. Şuna oy verme buna oy ver denilir ki oraya girebilsin. Bazı iller bunu yazılı yapmışlar ama acemilik yapmışlar. Zaten ben organize etsem o liste öyle olmazdı ki; çünkü Ümit Özdağ’ın, İsmail Koncuk’un aday olmadığını biliyorum. Bunları bilip niye öyle bir liste yapayım ki, o kadar acemi bir adam mıyım?”

ÇIRAY'DAN TEK CÜMLELİK YANIT
İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray ise Aydın’ın sert sözlerine sosyal medya hesabından tek cümlelik bir cevap verdi. Hicap duyulması gereken davranışlardan övüne övüne bahsetme anlamındaki ''Şecaat arz ederken birileri sirkatin söyler!’’ ifadesi ile Aydın’a yüklenen Çıray paylaşımın sonuna da gülen emoji koydu. 

Next page

Gazete Yenigün