Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

ARAÇLAR HAZIR BEKLETİLECEK.

Nazilli'de tedbirler gözden geçirildi.

ARAÇLAR HAZIR BEKLETİLECEK.


Nazilli’deki şiddetli fırtına ve yoğun yağışın ardından Afet Koordinasyon Toplantısı, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan başkanlığında gerçekleştirildi.Üst üste yoğun sağanak yağışın kaydedildiği ilçede olası afet durumunda alınması gereken tedbirler toplantıda masaya yatırıldı.

ARAÇLAR HAZIR BEKLETİLECEK

Nazilli Belediyesi Meclis Salonu'nda Özcan'ın başkanlığında düzenlenen toplantıya, Nazilli Belediyesi Başkan Yardımcıları Mert Öreroğlu, Kadir Mutlu, Aydın Büyükşehir Belediyesi Nazilli Koordinatörü Ali Deniz Keşkür, Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Nazilli Belediyesi birim şefleri ile DSİ sorumluları katıldı. Toplantıda 20 motopomp, 10 kepçe, 3 kanal açma, 6 vidanjör, 6 arazöz, 8 süpürge, 4 bum, 10 kamyon ve 9 itfaiye aracı olmak üzere toplamda 62 aracın anında müdahale için belirlenen noktalarda hazır bekletileceği vurgulandı. Vatandaşların su baskınları, çatı uçması gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ihbarlarını 0256 313 20 28 numaralı telefona yapması istendi.

“ÖNLEMLERİMİZİ ALDIK”

Toplantıda konuşan Başkan Özcan, “Meteoroloji’nin uyarıları doğrultusunda şiddetli bir yağmurun olabileceğini tahmin ediyoruz. Yarım saatte yağan 20 kilogram yağışı sistemimiz kaldırmadı. Nazilli’nin tamamını takip edebileceğimiz bilişim desteğini aldık. Belirlenen noktalarda güvenlik önlemlerimizi alacağız. Hiçbir can ve mal kaybı yaşamadan bu süreci geçirmek istiyoruz. Bu süreçte bize destek olan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi. Öte yandan yoğun sağanakta sıkıntının oluştuğu otogar, Albay Karaibrahimoğlu Caddesi, Eğriboyun Mezarlığı, Yeşil Mahalle 809 sokak ile Hangar otoparkında önlemler arttırıldı.

Next page

Gazete Yenigün