Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

AÖF sonuçları açıklandı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) sınav sonuçlarını açıkladı. Sınav maratonunu geride bırakan öğrenciler derslerden geçip geçmediğini öğrenmek için AÖF otomasyon sistemine akın etti. 25-26 Mayıs tarihlerinde yapılan AÖF sınavlarının sonuçları resmi site üzerinden ve mobil uygulamalardan kontrol edilebiliyor.

AÖF sonuçları açıklandı

Anadolu Üniversitesi, Bahar Dönemi AÖF final sınav sonuçlarını açıkladı. Adaylar soru ve cevap anahtarının yayımlanmasının ardından puanlarını hesapladı fakat resmi rakamlar için AÖF sınav sonuçları bekleniyordu. 25-26 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen Açıköğretim sınavının sonuçları açıklandı. AÖF final sınavları geçtiğimiz günlerde düzenlendi. 

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYIN

AÖF SINAV SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

Anadolu Üniversitesi AÖF sınav sonuçlarını açıkladı. Sonuçları öğrenmek isteyen öğrencilerin Anadolu Üniversitesi mobil uygulamaları ve  Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi öğrencilerinin kullandığı e-Kampüs sistemi üzerinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapmaları gerekiyor.

AÖF 3 DERS SINAVI NE ZAMAN?

Anadolu Üniversitesi tarafından geçtiğimiz aylarda yapılan sınav takvimi açıklanmasında yer alan bilgiye göre 2018-2019 Yılı mezuniyet üç ders sınavı 27 Temmuz 2019 günü saat 09:30’da gerçekleşecek. Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin lisans veya önlisans programlarında kayıtlı öğrencilere bahar dönemi dönem sonu sınavlarından sonra tanınan üç ders sınav hakkı, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Üç Ders Sınav Hakkı Uygulama Usul ve Esaslarında belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde yürütülülecek.

AÖF'DE BÜTÜNLEME VAR MI?

AÖF'ün bütünleme sınavını neden yapmadığına dair açıklama yapan Anadolu Üniversitesi, konuyu şu ifadelerle açıkladı; Sınavlarda başarının değerlendirilmesinde Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esasları kullanılmaktadır. Bu sistemde güz ve bahar dönemleri birbiri ile ilişkilidir. Güz döneminde bir öğrencinin başarısız olduğu bir dersi bahar döneminde genel not ortalamasını yükselterek kurtarma şansı vardır. Bütünleme sınavı uygulandığında dönemler arası bağlantı kopacağından ve sistemdeki “Uyarı” ve “Tekrar” durumları uygulanamayacağından öğrenci başarısı olumsuz etkilenecektir. Ders geçme ve değerlendirme sistemimiz incelendiğinde bu durum açıkça görülecektir. Tüm bu açıklamalar sonucunda bütünleme sınavı uygulanması durumunda öğrencilerimizin dezavantajlı duruma geleceği değerlendirilmektedir.

Next page

Gazete Yenigün