Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Ankara’da yaşayan Egeliler Birlik ve Beraberlik Kokteyli'nde buluştu

Ege Bölgesini oluşturan illerin Ankara’da faaliyet gösteren vakıf ve derneklerin bir araya gelmesi ile oluşturulan EGEM Platformu tarafından 13 Kasım 2019 Çarşamba günü POİNT Otel’de gerçekleştirilen “EGELİLER Birlik ve Beraberlik” kokteylinde Ege Bölgesi Milletvekilleri ile Egeli Bürokratları buluştu. Kalabalık bir grubun katıldığı kokteylde büyük bir coşku vardı.

Ankara’da yaşayan Egeliler Birlik ve Beraberlik Kokteyli'nde buluştu

EGELİLER Birlik ve Beraberlik kokteyline Bayındırlık ve İskan Eski Bakanları Sayın Cengiz ALTINKAYA ve Sayın Adnan KESKİN, Orman ve Su İşleri Eski Bakanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Sayın Prof.Dr. Veysel EROĞLU, Aydın Milletvekilleri Sayın Bülent TEZCAN, Sayın Hüseyin YILDIZ, Sayın Süleyman BÜLBÜL, Sayın Adnan Aydın SEZGİN, Afyonkarahisar Milletvekili Sayın Mehmet TAYTAK, Ankara Milletvekili Sayın Tekin BİNGÖL, Manisa Milletvekili Sayın Tamer AKKAL, Afyonkarahisar Eski Milletvekilleri Sayın Müjdat KARAYERLİ, Sayın Kemalettin YILMAZ, Sayın Mehmet KOÇAK, Denizli Eski Milletvekili Sayın Mustafa GAZALCI, Egem Platformu Kurucu Başkanlarından Sayın Prof.Dr. İrfan NASRATTINOĞLU, Aydınlılar Derneği 4.  Genel Başkanı Sayın Yusuf ÖZDEMİR, Kocaeli Aydınlılar Derneği Başkanı Sayın Olgun KOÇAK, PPT Çalışanları Derneği Başkanı Sayın Mustafa UYAN, Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Sayın Orhan UĞURLUOĞLU, Sonsöz Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sayın Cafer KÜLAHLIOĞLU bürokraside görev yapan çok sayıda Egeli katılım sağladı.

Kokteyle Manisa Milletvekili CHP Grup Başkan Vekili Özgür ÖZEL, Manisa Milletvekili MHP Grup Başkan Vekili Sayın Erkan AKÇAY, İzmir Milletvekili İYİ Parti Grup Başkan Vekili Dr. Müsavat DERVİŞOĞLU, İzmir Milletvekili CHP Genel Başkan yardımcısı Sayın A.Tuncay ÖZKAN, Aydın Milletvekilleri Mustafa SAVAŞ, Metin YAVUZ, Bekir Kuvvet ERİM ve Rıza POSACI, Kütahya Milletvekili Ali Fazıl KASAP, Uşak Milletvekili Özkan YALIM, Konak Belediye Başkanı Abdül BATUR, Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Selahattin ÇETİNDOĞAN telgraf göndererek kokteylin hayırlı olsun olması temennisinde bulundu.  

Kokteyl saat 19:30’da saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. İstiklal Marşımızın ardından Aydınlılar Derneğinin Kuvva-i Zeybek Ekibinin Bölgemiz oyunlarından oluşan zeybek gösterisi ile izleyicilerin beğenisine sunuldu. Büyük coşku ile izlenen zeybek gösterisi katılımcılardan büyük alkış aldı. Zeybek gösterisinin ardından Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği ve EGEM Platformu Dönem Başkanı Halil APAYDIN söz aldı. 


Halil APAYDIN’ın konuşmasında şu ifadeler yer verdi:

“Ankara’da faaliyet gösteren vakıf ve derneklerin bir araya gelmesiyle oluşturulan Egem Platformu tarafından 12 incisi düzenlenen EGELİLER BİRLİK VE BERABERLİK kokteyline hoş geldiniz, şeref verdiniz. Egem Platformu Dönem Başkanı olarak hemşerilerimizle birlikte olmaktan mutlu olduğumu ifade ederek tüm davetlileri şahsım ve Egem Platformunu oluşturan dernek başkanları adına saygıyla, sevgiyle ve muhabbetle selamlıyorum.

Sözlerime başlamadan önce Egem Platformu olarak Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. yılında Büyük Önderimizi sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz. Kurduğu ve bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak ve çağdaş ülkelerle yarışır duruma getirmek sorumluluğu içinde çalıştığımızı ve çalışmaya devam edeceğimizi belirtmek istiyorum.

Ayrıca yakın zamanda aramızdan ayrılan ve platformumuzun her etkinliğine katılmış ve destek olmuş Denizli Milletvekilimiz Merhum Kazım ARSLAN’ı saygıyla anıyorum.

Bildiğiniz gibi Egem Platformu Ege bölgesini oluşturan Afyonkarahisar, Aydın, Denizli, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak illerinin Ankara’da faaliyet gösteren Vakıf ve Derneklerinin bir araya gelmesi ile 2005 yılında kurulmuştur. 

Platformumuzun amacı Ege Bölgesini oluşturan illerimiz arasında iş birliği, güç birliği ve dayanışmayı sağlayarak birlik ve beraberlik anlayışı içinde Ege’mize ve Türkiye’mize hizmet etmektir.  

Platformumuz, kuruluşumuzdan itibaren geçen 14 yıllık süre içinde kuruluş amaçlarımıza uygun olarak pek çok etkinlik gerçekleştirerek bölgemizin her yönüyle tanıtımına, Egeliler arasındaki birlik ve beraberliğin artmasına, hemşerilerimiz arasında “EGE’LİĞİM” kavramının oluşmasına katkı sağladığı gibi Egelilerin Ankara’da büyük bir büyük güç olduğunu da göstermiştir. 

Bu amaçlar doğrultusunda platformumuz Ankara’da Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri, Plastik Sanatlar Sergisi gibi pek çok etkinlik gerçekleştirmiştir. 

Platformumuzun önceki yıllarda Ankara’da 11 kez gerçekleştirdiği “Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri ve Etkinlikleri” ile bölgemizin; tarihi, turizmi, kültürü, folkloru, yöresel yemekleri, sanayi ve ticaret potansiyeli ile, doğal kaynaklar ve el sanatları yönünden, tanıtılmasına katkıda bulunulmuştur. Ege Bölgesinin her yönüyle tanıtılmasını amaçlayan bu etkinliklerde her yıl yaklaşık 300.000 kişi ziyaret etmiş ve etkinlikler büyük ilgi uyandırmıştır. 

Platformumuzca düzenlenen Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri ve Etkinliklerinin 12 incisini, 28 Kasım 01 Aralık 2019 tarihleri arasında ANFA Altınpark Fuar ve Kongre Merkezinde ÜTOPYA ORGANİZASYON firmasının katkılarıyla gerçekleştirilecektir. 4 gün sürecek olan 12. Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günlerinde etkinlik süresince hemşerilerimizi yanımızda görmek bizlere moral ve güç verecektir. Tüm hemşerilerimizi Egeye gönül veren herkesi 4 gün boyunca 12. Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günlerine bekliyoruz.

Egem Platformu olarak bizler; Ege Bölgesini oluşturan iller ile Ankara arasında bir köprü vazifesini yerine getirmeye hemşerilerimiz arasındaki birliktelik ve dayanışmayı daha ileriye taşımaya, bölgemiz insanının yanında olmaya, bölgemizin gelişmesine ve her yönüyle tanıtımına katkı sağlamaya çalışacağız ve Ankara’da Ege’mizi güçlü bir şekilde temsil etmeye devam edeceğiz. 

Ege Bölgesi; yer altı ve yer üstü kaynaklarının yanı sıra yetişmiş insan potansiyeli açısından Türkiye’miz için önemli bir bölgedir. Ege insanı; milli mücadelede vardır, Cumhuriyetimizin kuruluşunda vardır, devlet yönetiminde vardır. Ege insanı cumhuriyetimizin çimentosudur. Bu nedenle cumhuriyetimizin kazanımlarını sahip çıkmak, yaşatmak, birlik ve beraberlik anlayışı içinde ülkemizi daha ileriye taşımak, milli mücadelede tüm zorlukları yaşamış her Egelinin görevi ve sorumluluğudur. "

Next page

Gazete Yenigün