Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Aniden çıkan hortum ortalığı savaş alanına çevirdi...

MARKET KULLANILAMAZ HALE GELDİ

Aniden çıkan hortum ortalığı savaş alanına çevirdi...

Karacasu’da dün gece aniden başlayan yağışla birlikte fırtınanın ardından etkili olan hortum, Esençay Tarımsal Kalkınma Kooperatifine ait marketin çatısını uçurdu. Etkili hortum kooperatife ait market kullanılamaz hale getirirken, 150 bin TL’lik maddi hasar meydana geldiği öğrenildi.


Olay, dün gece Karacasu -Nazilli karayolu üzerindeki S.S. Esençay Tarımsal Kalkınma Kooperatifine ait markette saat 09.30 sıralarında meydana geldi.

MARKET KULLANILAMAZ HALE GELDİ

Dün akşam saatlerinde aniden bastıran şiddetli yağmurla birlikte kendisini gösteren etkili fırtınanın ardından meydana gelen hortum, Esençay Mahallesindeki Tarımsal Kalkınma Kooperatifine ait marketin çatısını yerle bir etti. Çatıyla birlikte geçen yıl hizmete giren marketin camları kırıldı, duvar ve kapıları harabeye döndü. Kullanılamaz hale gelen marketin yanındaki metal tente de çöktü. Çatıdan uçan demirle birlikte metal tente 100 metre ilerideki derenin içinde bulundu.

HORTUM ÇATIYI UÇURURKEN BİZZAT GÖRDÜLER

Kooperatif Başkanı Mehmet Demiralak, marketi yerle bir eden hortumun meydana geldiği saatte kooperatife 100 metre ilerideki kahvede oturduğunu ve bizzat gördüğünü söyledi. Birçok yerde şiddetli fırtına kendini gösterirken kooperatif binasının olduğu yerde yerel hortum yaşandığını dile getiren Demiralak, “İlk kez böyle bir şeyle karşılaşıyorum. Büyük bir felaket atlattık. Hortumun yerel olduğunu söylediler. Yaklaşık 150 bin lira zararımız var. Olayın ardından Kaymakamımız Ahmet Soley gelip yerinde incelemede bulundu. Geçmiş olsun dileklerini iletti. Hasar tespiti yapıldı. Zararımız büyük ancak herhangi bir can kaybı yaşanmadığına seviniyoruz. Uçan çatılar can kaybına da yol açabilirdi” dedi.


CANINI ZOR KURTARDI

Hortumun meydana gelip çatının uçtuğu sırada markette nöbetçi bulunan Emrah Çeviker, “Bir anda gürültüyle birlikte tavan çöktü. Çatı uçmaya başladı. Camlar kırıldı. Marketteki malzemeler yerlere saçıldı. Her şey havada uçuşuyordu. Neye uğradığıma şaşırdım. Kendimi hemen dışarıya attım. Canımı zor kurtardım. Görülmemiş bir şeydi. Yan tarafta da kooperatife ait süt toplama tankeri var. Oradaki ve yanımızdaki komşunun çatısı çöktü. Çatının bazı parçaları 100 metre ileriye uçmuş” diye konuştu. Çevredeki bazı ağaçların devrilip, elektrik direklerinin de kablolarının koptuğu öğrenildi.

O bölgedeki bazı ağaçların devrilip elektrik direklerindeki kabloların da koptuğu görüldü.

HABER: GÜLAY ÖZTEKİN-KARACASU


Next page

Gazete Yenigün