Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Anadolu Birliği'nde bayrak yarısı 'Turuncu' bitti

İzmir Anadolu Birliği derneğinin gelenekselleşen ve “Bayrak Yarışı” olarak adlandırıla kongresi cumartesi günü delegelerin yoğun bir katılımı ile gerçekleşti ve Bayrağı başkan Veysel Güldoğan Yeni Onursal Başkan Koçali Al’a onuruyla teslim etti.

Anadolu Birliği'nde bayrak yarısı 'Turuncu' bitti

Anadolu Birliği Derneği olağan kongresi, birlik salonunda yapıldı, kongreye Turuncu liste damgasını vurdu.
Birlik başkanlığına tekrar aday olmayan Veysel Güldoğan “İki yıllık yönetimimizde hiçbir siyasi görüşün arka bahçesi olmadık, birliğimiz de her siyasi görüşten kişilere yar verdik ancak siyaset yapılmasına asla müsaade etmedik, ne devletten ne de başka bir kurum veya kuruluştan para almadık, istemedik, yalnızca doğal bağışları kabul ettik, kısacası kendi yağımızla kavrulduk, bizden önceki yönetimler de aynısını yapmışlardı, bizden sonrakilerin de aynısını yapacaklarına inanıyorum” dedi.
Kongreye Beyaz liste ile katılan i adamı İbrahim Bengi “Eğer taban beni kabul ederde seçilirsem birliği Alsancak Gündoğdu meydanı yakınında bir bölgeye taşıyacağım, kiracı olmaktan kurtarıp, ev sahibi yapacağım. Eğer seçilemezsem, seçilen başkan ile el sıkışıp, kucaklaşacağım, benim başkanım deyip onunla birlikte yol alacağım” dedi.


Birliğin eskimeyen onursal başkanı, Turuncu liste ile yarışa giren Koçali AL, “Seçilirsem birliğin yeri değişmeyecek, İzmir’in ulaşılması en kolay ilçesi Basmane meydanından ayrılmayacağız, burası insanların kolaylıkla gelip bizi bulabileceği bir yer. Oysa Alsancak hele de sahil her seviyeden insana hitap eden bir bölge değil. Biz, işçisiyle, köylüsüyle, işvereni ile aynı safta da yer alan bir toplum ve her kesimin baş tacı kabul ettiği bir birliğiz. Bu özelliğimizle, her gün daha hızlı büyüyor ve alnımız ak, başımız dik yolumuza devam ediyoruz. Kimseyi ötekileştirmeden, kadına, kadın değil insan olarak değer veren, önce insan düsturuyla hareket eden bir toplumuz.
Değişmeyen prensibimiz “İnsanı Yaşattır” ve bu hep böyle olacaktır, tercihiniz ne olursa olsun, her zaman abiniz olarak kalacak ve elimden geleni esirgemeden yardımınıza koşacağım” dedi.

Katılımın çok yüksek olduğu kongre de İbrahim Bengi’nin beyaz listesi 51 oy alırken, Koçali Al başkanın Turuncu listesi 110 oy ile açık ara ipi göğüsledi. Sonuçların netleşmesinden sonra kürsüye çağrılan İbrahim Bengi’nin sayım tamamlanmadan salonu terk ettiği anlaşıldı. 
Birliğin ağır toplarından, Koçali Al, Ferhan Ademhan ve Erhan Kahraman iki yıllık başarılı yönetiminden dolayı, bayrağı onuruyla teslim eden Veysel Güldoğan’a plaket sundular.
 

Next page

Gazete Yenigün