Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Amerikalı ünlü cerrah 4. Kalça Artroskopisi Kursu’na katılacak

Dokuz Eylül Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı tarafından düzenlenecek 4. Kalça Artroskopisi Kursu’na alanın dünya otoritelerinden sayılan Amerikalı Ortopedik Cerrah Dr. Dean Matsuda’nın yanı sıra, alanında uzman doktorlar katılacak

Amerikalı ünlü cerrah 4. Kalça Artroskopisi Kursu’na katılacak

Dün Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde gerçekleştirilecek kursun detaylarını paylaşan Dokuz Eylül Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı klinisyeni Doç. Dr. Onur Hapa, “Kalça sıkışma sendromu, kasık ağrısıyla kendini gösteren ve sonrasında kalça kireçlenmesine yol açan en önemli nedenlerinden biridir. Son yıllarda bunun tedavisinde artroskopik yöntemler geliştirilmiştir. 

DÖRDÜNCÜSÜ DÜZENLENECEK

Ülkemizde çok yeni olan bu uygulamanın, Türkiye’de, ortopedi uzmanı eğitimi için ilk taze kadavra kursu, Dokuz Eylül Üniversitesi'nde Eylül 2016 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Devamı olan kurslar 2017 ve 2018 yıllarında yapılmış, yurdun değişik yerlerinden çok sayıda ortopedi uzmanı bu kurslara katılmıştır. Bu sene 4'üncüsünü düzenleyeceğimiz kursumuzda, bu konuda dünya otoritelerinden sayılan Amerikalı ortopedik cerrah Dr. Dean Matsuda tarafından canlı cerrahi ve sonrasında Türkiye’nin önemli üniversitelerinden bu konuda uzman hocaların katılımıyla, teorik oturumlar gerçekleştirilecektir. Bize bu imkanı sağlayan, destek veren Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar'a çok teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

Doğukan Fikri FİDAN 

Next page

Gazete Yenigün