Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Altınordu'nun sırrı gençlik

TFF 1'inci Lig ekibi Altınordu'da teknik direktör Hüseyin Eroğlu, dün sona eren Erzurum kampı sonrası, "Gençliğin verdiği enerjiyle her geçen gün daha güçlü oluyoruz" vurgusu yaptı. Takımın hedeflenen seviyeye adım adım yükseldiğini ifade eden Hüseyin Eroğlu, "Genç ve dinamik bir takımız. Yaş ortalamamız 22,7. Erzurum kampı; sistem, plan ve taktiğin oyuncularımız tarafından öğrenilip uygulanması açısından çok önemliydi ki bunu başardığımızı görmek mutluluk verici" dedi.

Altınordu'nun sırrı gençlik

"Felsefemiz; fiziksel ve taktiksel performansı birlikte en üst seviyeye çıkarmak" diyen Eroğlu, "Fiziksel antrenmanlarımızı, taktiksel seviyemizi mükemmel düzeye taşımak için yapıyoruz. Ankaragücü maçında bu seviyenin üst noktaya taşındığını gözlemledik. Geçen sezondan gelen tecrübeli futbolcular, hazırlayıcı takımımız Niğde Anadolu FK’dan gelen gençlerimiz ve akademi patentli evlatlarımızın bulunduğu kadromuzla adım adım lige yaklaşıyoruz" açıklamasında bulundu.

Akhisarspor maçında bazı eksiklerin ortaya çıktığını ifade eden teknik patron Eroğlu, "Hücum opsiyonlarında istediğimizi alamadık. Niğde Anadolu FK karşısında ise özellikle ilk 20 dakikada topa sahip olma ve hücum girişimlerinde hedefimize yaklaştık. Ankaragücü maçında ise hücum ve savunma anlamında ezberlettiğimiz her şeyi sahada gördük. Şimdi sıra bu performansı sezona yaymak ve her maçta aynı reaksiyonu vermeye geldi" yorumu yaptı.

Burak İnce, Ravil Tagir, Egehan Gök ve Onur Taha Takır gibi gençlerin adaptasyon sürecini hızlı geçtiğini de sözlerine ekleyen Eroğlu, "Herkes Burak İnce’nin attığı golü konuşuyor. Ancak onu tanıyanlar, bu tarz golleri sürekli attığını zaten biliyor. Önemli olan yüksek tempolu maçlarda oyun zekası, bilgisi ve yeteneğini kullanıp sisteme ayak uydurması. Her zaman söylüyorum; bir oyuncunun 15 veya 25 yaşında olması değil sisteme ne denli uyumlu olduğu önemli" şeklinde konuştu.

Next page

Gazete Yenigün