Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Alsancak'ta Corona Virüsü Alarmı!

Alsancak Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde corona virüsü alarmı verildi. Türk bir hastanın 'Nefes alamıyorum' şikayeti ile başvurduğu hastanede, hastanın yakın zamanda iş yerinde Asyalı müşteriler ile tokalaştığını ve onların da biraz rahatsız olduğunu söylemesi üzerine servis diğer hastalara kapatıldı. 

Alsancak'ta Corona Virüsü Alarmı!

YENİGÜN Türk hastada coronavirüsü olup olmadığına bakılması için, hastanenin acil servisi tüm hastalara kapatılırken, serviste bekleyen diğer hastaların çıkarıldığı ve güvenlik de dahil acil servis personelinin maske takıp özel kıyafetler giydiği görüldü. Servisin etrafına vatandaşlar yaklaştırılmazken, servis dışındaki sağlık personelinin de acile girmesi yasaklandı. 

"NEFES ALAMIYORUM"
İzmir Alsancak Devlet Hastanesi Acil Servisi, Çin'de 600'e yakın insanın hayatını kaybettiği corona virüs şüphesi taşıma ihtimali olan hasta nedeniyle alarma geçti. Öğlen 15.00 sularında meydana gelen olay, hastanedeki diğer hastalarda da paniğe neden oldu. Yenigün Gazetesi'nin edindiği bilgilere göre, bir kişi 'Nefes alamıyorum' şikayeti ile hastanenin acil servisine başvurdu. Çalıştığı iş yerinde yakın zamanda Asyalı ve hasta olduğunu hatırladığı müşterilerle tokalaştığını söyleyen hasta, dün de nefes almakta zorlandığı söyleyince, doktorlar hastayı corona virüsü şüphesi ile özel önlemler alarak yatırdı. 
Hastanenin tüm acil servisi boşaltarak hasta kabulü durdurulurken, diğer hastalara herhangi bir bilgi verilmese de alınan önlemler, diğer hastaları corona virüsü konusunda endişelendirdi. 

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ: HASTANIN BULGULARI TUTMUYOR

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ise hastaneye giriş çıkışların yasaklanmadığını bildirdi. İl Müdürlüğü yetkilileri, kişinin 'ben coronavirüs kapmış olabilirim" diyerek hastaneye başvurduğunu. Hastaya ilişkin önlemlerin alındığı ancak hastanenin karantinaya alınmadığını söylediler. 

Yetkililer, hastanın tespit edilen bulgularının da coronavirüs ile uyuşmadığını savundular. 

Hasta gözlem altında 

Doktorlar gribal enfeksiyon belirtileri gösteren hastaya henüz bir teşhis koymadı. 36 saatlik gözlem sonunda doktorların hastaya doğru teşhisi koyması bekleniyor. Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi’nin 601 numaralı odada kaldığı öğrenilen hastanın bulunduğu katta diğer hastalar da tedavi görüyor.

Öte yandan konuya ilişkin hastane yetkililerinden bir açıklama yapılmazken, gerekli açıklamanın İzmir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılması bekleniyor.

Acil kısmı kullanıma açıldı

Koronavirüs şüphesi ile karantina altına alınan Alsancak Devlet Hastanesi yapılan kontrollerin ardından Acil kısmı kullanıma açıldı. Olayla ilgili araştırma devam ediyor.

ŞÜPHELER YERSİZ ÇIKTI

Alsancak Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde dün yaşanan corona virüsü alarmı son buldu. Öglen saatlerinde 'Nefes alamıyorum' şikayeti ile Alsancak Devlet Hastanesi Aciline başvuran bir hastanın, yapılan titiz incelemesinde corona virüs salgını belirtileri çıkmadığı anlaşıldı. Hastanın, yakın zamanda işi nedeniyle Asyalılar ile temas kurduğunu söylemesi üzerine, hastane doktorları acil servise olağan üstü önlemler almış ve tüm servisi başka hastalara kapatmıştı. Hastanın, yapılan tüm tahlillerinde virüse işaret eden bulgulara rastlanmazken, her ihtimale karşı hastayı 6.kata alarak bir süre gözlem altında tutmaya karar verildiği ögrenildi. 
 

 

Gülsen CANDEMİR- Doğukan Fikri FİDAN- Aydın ÇETİNKAYA

Next page

Gazete Yenigün