Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

ALİAĞA BELEDİYESİ ‘KYME SATRANÇ TURNUVASI’ BAŞLADI

Aliağa Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen ‘KYME Satranç Turnuvası’ başladı.

ALİAĞA BELEDİYESİ ‘KYME SATRANÇ TURNUVASI’ BAŞLADI

Enka Spor Salonu’nda iki gün sürecek olan turnuvaya Türkiye’nin dört bir yanından satranç tutkunları katılım gösterdi. 180 sporcunun yarıştığı turnuva saygı duruşu, İstiklal Marşının okunması ve Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Cahit Ayan’ın ilk hamlesi ile başladı. Ayan, yaptığı açılış konuşmasında turnuvaya katılan sporculara başarılar diledi. Turnuvanın başlaması ile sporcular arasında kıyasıya bir mücadeleye başladı.
 


Çekişmeli ve eğlenceli bir atmosferde gerçekleştirilen turnuvaya 180 sporcu katıldı. İstanbul, Çanakkale, Denizli, Manisa ve Hatay gibi Türkiye’nin birçok şehrinden gelen sporcuların yanı sıra uluslararası derecelere sahip sporcular da turnuvaya katılım sağladı.

A,B ve C olarak üç farklı kategoride gerçekleştirilen turnuvada Türkiye Satranç Federasyonu Uluslararası Hakemi Emin Yasa Altun ve Başhakem Mustafa Ulusoy’un yanı sıra dokuz hakem görev yapıyor.

ULUSLARARASI FİDE HAKEMİ MUSTAFA ULUSOY: “ALİAĞA, SATRANÇ SPORUNDA LOKOMOTİF İLÇELERİMİZİN BAŞINDA GELİYOR”
‘KYME Satranç Turnuvası’na güçlü bir hakem kadrosu ile geldiklerini belirten Uluslararası FİDE Hakemi Mustafa Ulusoy, ‘KYME Satranç Turnuvası’nda görev alan hakemlerimizin tamamı İzmir’de kendisini ispat etmiş iyi seviyede hakemler. Aliağa, satranç sporunda lokomotif ilçelerimizin başında geliyor. İzmir, milli takıma en fazla sporcu yetiştiren ilimizdir. Türkiye’nin önde gelen satranç sporcularının yarıştığı Kyme satranç turnuvası da satranç sporu için çok önemli. Aliağa’da da milli takımda olan ve dünya derecesi yapmış olan sporcularımız var. Satranç turnuvasını geleneksel hale getiren başta Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar olmak üzere tüm ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Next page

Gazete Yenigün