Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

AKÜ REKTÖRÜNDEN EGE GAZETECİLER FEDERASYONUNA ZİYARET ETTİ.

Ege gazeteciler Federasyon Başkanı Mehmet Abdiogulları karşıladı.

AKÜ REKTÖRÜNDEN EGE GAZETECİLER FEDERASYONUNA ZİYARET ETTİ.

AKÜ REKTÖRÜNDEN EGE GAZETECİLER FEDERASYONUNA ZİYARET
Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Mehmet Karakaş Ege gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Sayın Mehmet Abdiogulları nı makamında ziyaret etti. Ege gazeteciler Federasyon Başkanı Mehmet Abdiogulları Afyon Kocatepe üniversitesi Rektörü Sayın Mehmet Karakaş'ın nazik ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek  şunları söyledi. Abdioğulları ‘Sayın Rektörüm ile   yıllardır birlikte çalışmaktayız, Dün Afyon Medya sektöründe desteğini esirgemeyen Sayın hocamız, Rektör olduktan sonra da aynı hassasiyetle  katkıyı sunmaya devam ediyor. Sayın hocamızdan almış olduğumuz güçle gazeteci arkadaşımız Murat Arısoy tarafından kaleme alınan ‘Gazetecilik yemini’ ni   üniversitelerimizin  Basın Yayın bölümlerinde okutulması ve yemin ettirilmesi için gerekli çalışmayı başlatmasını rica ediyorum.  Doktorluk, Eczacılık, Avukatlık gibi birçok mesleğin kendi yemini  varken, ülkemizin vazgeçilmezlerinden olan basınımızın da kendi Yemininin olması kaçınılmaz bir zorunluluktur. Gazetecilik ile alakalı Basın Yayın yüksek okulları, meslek okulları, radyo televizyon bölümleri gibi tüm üniversitelerimizde mezun olan yeni gazetecilere bu yeminin ettirilerek mezun olmaları sektörümüze faydalı olacaktır. Sizden ricamız bunu YÖK ve Cumhurbaşkanlığı nezdinde tüm okullarımıza iletilmesidir . Dedi.Sayın hocamıza Ege gazeteciler Federasyonu'na yapmış olduğu nazik ziyaretinden dolayı teşekkür ederek sözlerini tamamlayan Abdioğulları gazetecilik yeminini rektör karakaş’a takdim etti.

AKÜ  Rektörü Sayın Prof.Dr Mehmet Karakaş ise  Afyonkarahisarımızın üniversitemizle birlikte son 10 -15 yıllık süreçte ciddi bir gelişim gösterdiğini ifadelendirerek sözlerine şöyle devam etti. Karakaş ‘ Biz den önce görev alan, Akünün kurulmasında öncü olan ve bu şehre bu okula katkı sunanlara teşekkürü bir borç bilirim. Akademisyenliğim ve yöneticiliğim süresince şehrimizin gelişimi ve okulumuzun şehrimizle bütünleşmesi için bir çok çalışma yaptık, bunun en önemli ayaklarından bir tanesi olan basınımızın gelişimi ve üniversitemizle olan ilişkilerini sağlıklı tutmaya çalıştık. Bunun faydasını hem şehrimiz hemde üniversitemiz gördü. 
Bundan sonrada bu çalışmalara yoğunluk vereceğiz, Üniversitemizin ve şehrimizin gelişimi için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız, bizlerde üniversitemize verdiğiniz değerden dolayı teşekkür ederim, bize verdiğiniz bu amaneti de bir üst yazı ile hem YÖK’e hem de Cumhurbaşkanlığımıza ileteceğim, tekrar teşekkür eder başarılar dilerim ‘ dedi.

Next page

Gazete Yenigün