Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

AK Partililer'den Karşıyaka Belediyesi'ne maaş soruları

AK Parti Karşıyaka Belediye Meclis Üyeleri, Karşıyaka Belediyesi'ne ait şirketlerle ilgili yazılı soru önergesi sundu

AK Partililer'den Karşıyaka Belediyesi'ne maaş soruları

AK Parti Karşıyaka Belediye Meclis Üyeleri Ahmet Uğur Baran, Adem Öztürk, Mustafa Yıldız ve Hüsniye Dalkılıç Ersay Karşıyaka Belediyesi'ne ait olan Kent A.Ş ile ilgili 3 soru önergesi sundu. Verilen soru önergelerinde şu ifadeler yer aldı: 

1- 2019 yılı içerisinde seçim sonrası Kent A.Ş.'nin ilk Genel Kurulu'nda Kent A.Ş. Yönetim Kurulu üyelerine verilen huzur haklarının güncelleme öncesi ve sonrası bedelleri nedir? Bu ücretler aylık mı verilmektedir ,toplantı başına mı verilmektedir? 

2- Kent A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Cemil Tugay olduktan sonra Hakan Memiş ve Hakan Barçın adlı kişilerin Kent A.Ş. Yönetimine danışman olarak atandığı bilgisini almış bulunmaktayız. Bu kişiler danışman sıfatıyla Kent A.Ş. bünyesinde aylık ne kadar maaş almaktadır? Aldıkları bu maaş hangi kriterlere esas alınarak belirlenmiştir?

3- Sn. Cemil Tugay'ın göreve gelmesiyle birlikte CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Cenk Erdöl adlı kişi Kent A.Ş.'ye Mali İşler Yönetici Yardımcısı olarak  atanmıştır. Bu kişi bu kurumumuzdan ne kadar maaş almaktadır? 

Next page

Gazete Yenigün