Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

AK Partili Ünal : İnsanımızı infiale sevk eden herkes insanlık suçu işlemektedir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, koronavirüs salgını üzerinden siyaset yapan, insanları korku, kaygı ve infiale sevk eden herkesin insanlık suçu işlediğini belirtti.

AK Partili Ünal : İnsanımızı infiale sevk eden herkes insanlık suçu işlemektedir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, dünyanın küresel bir salgın hastalıkla karşı karşıya bulunduğunu, herkesin ortak risk altında olduğunu kaydetti.

 

Mahir Ünal✔@mahirunal

 · 1h

Dünya küresel bir salgın hastalıkla karşı karşıya ve her insan ortak risk altında. Irkı, dini, siyasi görüşü farketmiyor. Siyaseti bir kenara bırakıp ve topyekün insan olma paydasında hareket ederek bu ortak riskle mücadele etmemiz gerekiyor.

Mahir Ünal✔@mahirunal

Devletimize güvenerek resmî kaynaklardan gelen bilgilere itibar etmemiz gerekiyor. Bu salgın üzerinden siyaset yapan ,ağır nefret suçu içeren, gerçekdışı bilgileri yayan, insanımızı korku, kaygı ve infiale sevk eden her insan, insanlık suçu işlemektedir.

View image on TwitterView image on TwitterView image on TwitterView image on Twitter

 

"Irkı, dini, siyasi görüşü fark etmiyor. Siyaseti bir kenara bırakıp ve topyekün insan olma paydasında hareket ederek bu ortak riskle mücadele etmemiz gerekiyor." ifadelerini kullanan Ünal, resmi kaynaklardan gelen bilgilere itibar edilmesi gerektiğini vurguladı. 

Ünal, açıklamasını şöyle sürdürdü: 

"Bu salgın üzerinden siyaset yapan, ağır nefret suçu içeren, gerçek dışı bilgileri yayan, insanımızı korku, kaygı ve infiale sevk eden her insan, insanlık suçu işlemektedir.

Bu süreçte en dikkatli olmamız gereken noktalardan birisi de anksiyetesi olan, ruh sağlığı sorunu yaşayan ve evde kalmak zorunda olan vatandaşlarımız. Onları nefretinizle infiale sevk etmeyin. Dezenformasyonlarınıza son verin. Hepimiz insanız. Nefret suçu işlemeyin."

Next page

Gazete Yenigün