Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

AK Parti'li Yavuz'dan 12 Eylül mesajı

AK Parti Aydın Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Metin Yavuz 12 Eylül'ün 39. yılına binaen basın açıklamasında bulundu

AK Parti'li Yavuz'dan 12 Eylül mesajı

AK Parti Aydın Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Metin Yavuz'un açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Silahlı kuvvetlerin yönetime üçüncü açık müdahalesi olan 12 Eylül askeri darbesi tarihimizin kara bir lekesidir. Demokrasi ve milli iradenin olduğu bir yerde, sorunların çözümü de yine demokratik yol ve milletin seçtiği idarecilerle, hukukla çözülür. 
Oysa, 12 Eylül sabahı ülkemiz postal sesleriyle uyanmış, o güne kadar edindiği tüm demokratik kazanımlarını ne yazık ki o gün kaybetmiştir. Darbe sürecinde hazırlanan Anayasa,  tabiri caizse halka dayatılmıştır. Zamanında halka dayatılan bu anayasaya, milletimizin iradesi 16 Nisan’da gereken cevabı vermiştir. Geçmişte sorgulanmasına dahi müsaade edilemeyen askeri darbeleri, günümüzde milletimiz de kabul etmemekte yeri geldiğinde artık tepkisini göstermekten de çekinmemektedir. Yakın tarihimizden buna örnek olarak, millet iradesine ipotek koyma eylemlerinin en çirkin olanlarından biri de 15 Temmuz 2016’da FETÖ tarafından yapılmak istenmiş ancak aziz milletimiz ona da gereken cevabı vermiştir. Aziz milletimiz, ezanımızın susturulmasına, bayrağımızın indirilmesine, vatanımızın bölünmesine müsaade etmedi, asla müsaade etmeyecektir.
Milletin kendi partisi olan AK Parti ile darbeler ve askeri vesayet dönemleri geride kalmıştır. Demokrasi sandıkla gelir. Halkın iradesini yok sayarak zorla, kanlı bir şekilde yönetimlere el koyma devri artık kapanmıştır. Bunun en büyük mücadelesini de başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve partimiz vermektedir, sonuna kadar da verecektir. Darbe yandaşları ve heveslileri bunu asla unutmamalıdır. Ülkemiz, AK Parti ile iradesine sahip çıkarak kutlu yürüyüşüne emin adımlarla devam ediyor. Bundan sonrada edecektir. Bu vesile ile ülkemizde yaşanan hain darbe girişimlerinde yaşamını yitiren tüm demokrasi şehitlerimize Allahtan rahmet, gazilerimize afiyetler diliyorum. Allah, bu memlekete bir daha hiçbir şekilde darbe ve benzeri eylemleri göstermesin inşallah."

Next page

Gazete Yenigün