Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

AK Parti İzmir yönetiminde esnaf etkisi

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanvekili Erkan Özkan, Kerem Ali Sürekli başkanlığındaki yeni il yönetiminde kendine yer aldı

AK Parti İzmir yönetiminde esnaf etkisi
AK Parti’nin merakla beklenen İzmir yönetiminin açıklanmasının ardından, eski milletvekili Kerem Ali Sürekli başkanlığındaki yönetimde İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanvekili Erkan Özkan da yer alıyor.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, parti kurmayları ile teşkilatlara esnafın sesi ve nefesi olmaları yönündeki çağrısı, İzmir yönetiminde yankı buldu. Kendisinin de esnaflıktan siyasete atıldığını sık sık vurgulayan Erdoğan, “Bu sıfata, bu şerefe nail olmuş bir kardeşiniz olarak esnafı en iyi ben anlarım” diyor, partililerinden de aynı hassasiyeti beklediğini ifade ediyordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu isteği AK Parti’nin yeni İzmir il yönetiminde yerine getirildi. İş dünyasından, STK’lardan birçok temsilcinin yer aldığı Sürekli’nin yönetim kurulunda bu noktada öne çıkan isim olarak ise Erkan Özkan gösteriliyor. İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanvekili Erkan Özkan, kent merkezindeki 3 bin taksicinin temsilcisi olarak görev yapıyor. Özkan, kurucularından olduğu AK Parti’de geçmişte Konak İlçe Başkanlığı’nda yöneticilik ve Konak Belediye Meclisi Üyeliği görevlerinde de bulunmuştu.

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanvekili Erkan Özkan’ın AK Parti ile esnaf arasında köprü vazifesi görmesi, İzmirli küçük ve orta ölçekli işletmelerle iletişimi güçlendirmesi bekleniyor.

Next page

Gazete Yenigün