Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

AK Parti İzmir listesi Erdoğan’a sunuldu

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Ankara Kızılcahamam’da yapılacak ve 3 gün sürecek olan kampta, ajandasındaki isimleri AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşecek. Onaylanan isimlerin dönüşte, Başkan Sürekli tarafından açıklanması bekleniyor

AK Parti İzmir listesi Erdoğan’a sunuldu

31 Mart sonrası İzmir siyasetinde yaşanan hareketlilik özellikle AK Parti’de devam ediyor. Seçim sonrası Ankara’ya giderek istifasını AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunan Aydın Şengül’ün ardından, yine Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından İzmir İl Başkanı olarak atanan Kerem Ali Sürekli, an itibariyle, Ankara Kızılcahamam kampı yolunda. Yanında ise AK Parti İzmir Gençlik Kolları Başkanı Eyüp Kadir İnan ve İzmir Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ var.


İSTİŞARE TOPLANTISI

İl Başkanı olan Sürekli, 9 günlük zaman zarfında binlerce insan ile görüştü. Tebrik ve nezaket ziyaretlerinin dışında, daha önce il başkanlığı yapmış, partinin kuruluşunda yer almış ilk kadrolardan, son seçimlerde ilçe başkanlığı görevi biten isimlere dek birçok görüşme yaptı. Kerem Ali Sürekli, A takımı olarak nitelendirilen yönetim kurulundaki isimleri ajandasına not ettiği öğrenilirken 3 gün önce il teşkilatını ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, ve Ceyda Bölünmez Çankırı, yapılan ziyaretin ardından basına kapalı olarak istişare toplantısı yapıldı. Toplantıda iddiaya göre Sürekli, Hamza Dağ ve Çankırı, daha önce İzmir milletvekilliği, ilçe belediye başkanlığı ve AK Parti İl Başkanlığı yapmış, şu anda bazı STK temsilci ve üyelerinin isimlerinin yer aldığı listeyi görüştükleri öğrenildi.

LİSTEDE KİMLERİN İSİMLERİ GEÇİYOR?

AK Parti İl Başkanı Sürekli’nin oluşturacağı yönetim listesinde adı geçen çok sayıda isim var. Ancak öğrenilen ve iddiaya göre listede geçen bazı isimler, Eski Milletvekili Nesrin Ulema, Teşkilat eski Başkanı Tanfer Kemerli, Seferihisar Belediyesi eski Başkanı ve Adayı Hamit Nişancı, Kemalpaşa eski Belediye Başkanı Arif Uğurlu, Eski Milletvekili ve Kurucu İl Başkanı İsmail Katmerci’nin oğlu Furkan Katmerci, Emrun Sulayıcı, Sefa Şahin, Dilaver Kişili, Adem Şimşek, Can Yamaç, Gülşen Gezici, Hayrettin Uçak, İbrahim Ölmez, Hasan Şahin, Abdullah Mertoğlu, Mehmet Özer, Emre Sarı, Çağlar Haspolat, Zülküf Koçoğlu, Ömer Az, Tarkan Düzman, Koray Battal, Maksut Karaosman, Mustafa Gedikoğlu, Erkan Taş, Cüneyt Güven, Münir Ensari, Nail Kocabaş, Tayfun Timinci, Gözde Keskin, Kader Ertemiz, Deniz Saka, Firdevs Gamze Ürün, Bora Ersan, Aykut Dikencik, Abdurrahman Tosun, Ömer Cihad Akay. Söz konusu isimlerin Ankara’da 26, 27, 28 Nisan tarihlerinde yapılacak Kızılcahamam kampında AK Parti Genelbaşkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ajandasındaki isimleri görüşeceği ve dönüşte yönetimi açıklayacağı konuşuluyor.

A takımında gençlerde var

AK parti İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, üç gün devam edecek Kızılcahamam kampının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapacağı görüşme sonrası, İzmir dönüşünde ajandasındaki isimlerle yeniden görüşeceği ve 4.5 yıl beraber çalışacağı isimleri açıklaması bekleniyor.  “Seçimlere bugünden hazırlanın” talimatını Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan aldığını geçtiğimiz günlerde ifade eden Sürekli, eski vekil, eski ilçe belediye başkanları ve STK’ temsilcilerinin adlarının yanı sıra özellikle partinin tabanından gelen, ,gençlik ve kadın kollarından da isimlerin yer alacağı kulislerde konuşuluyor.


Next page

Gazete Yenigün