Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

AK Parti İzmir'de Yönetim Listesi Tamam

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, yaklaşık bir aydır oluşturmaya çalıştıkları ve dün itibariyle tamamladığı listeyle bugün Ankara yolcusu. Başkan Sürekli gazetemize yaptığı özel açıklamada, tamamladıkları listeyle genel merkeze gideceğini belirtirken, A takımı için ise “İzmir için hayırlı olsun” dedi.

AK Parti İzmir'de Yönetim Listesi Tamam

31 Mart Yerel seçimlerinin ardından görevi bırakan il başkanı Aydın Şengül’ün yerine AK Parti İzmir Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İzmir AK Parti İl Başkanı olarak 17 Nisan günü atanan Kerem Ali Sürekli, yaklaşık bir aylık zaman zarfında binlerce ziyaretçi ağırlamıştı. İki kez Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Hamza Dağ ve yine İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı’nın olduğu istişare toplantıları yapmış, Sivil Toplum Kuruluşları(STK)’nın önde gelen temsilcileri ile görüşmeler gerçekleştiren Sürekli, AK Parti İzmir İl Yönetimi listesi oluşturmak üzere ilk günden yoğun bir mesai harcamıştı.

ANKETLER YAPILMIŞTI

Yapılan özel görüşmeler, istişare ve özel toplantıların ardından AK Parti İzmir İl Yönetimi listesi oluşturmak üzere tabanın ve teşkilatların da talepleri göz önünde bulundurulduğu listeye ilişkin İl Başkanı Sürekli, İzmir’de 2 bin 710 kişi ile telefonda görüşerek yönetimde kimleri görmek istediklerini sordu. Yaklaşık bir aylık süre içerisinde önerilen isimlere ilişkin Başkan Sürekli, anketle liste yönetiminin oluşturulmasına dair de örnek bir çalışmaya imza attıklarını söylemişti.

SÜREKLİ BUGÜN ANKARA YOLCUSU

AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli, sadece yönetim değil, listenin belirlenmesinin ardında da yapılacak olan çalışmaların ortak akılla yapılacağına dikkat çekmiş ve yönetim listesini oluşturmak için en doğru isimlerle yola çıkmak istediklerini ifade etmişti. Yapılan tüm çalışmaların ardından Sürekli, A takımın listesini bu süre içerisinde hazırlayarak genel merkeze teslim etmek üzere bugün İzmir’den ayrılıyor.

ANKARA’DA TEKNİK ÇALIŞMA

AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli, Ankara genel merkeze kentten ayrılmadan önce gazetemiz Yenigün’e özel açıklamalarda bulundu. AK Parti İzmir İl Başkanlığı Yönetim Listesi’nin oluşturduğunu ve bundan sonraki sürecin Ankara’da AK Parti Genel Merkez’de Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, Teşkilat Başkan Yardımcısı Abdulkadir Özel başta olmak üzere yetkili isimlerle görüşecek olan Sürekli, program dahilinde mümkün olması durumunda söz konusu görüşmelerin ardından  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan ile de görüşecek. İl Başkanı Sürekli, yaklaşık 3 gün kalacağı Ankara’da listenin onaylanmasını bekleyecek.

“LİSTEMİZ İZMİR’E HAYIRLI OLSUN”

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli gazetemize yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Bir süredir oluşturmak üzere çalıştığımız il yönetim listesini genel merkezimize, teşkilat başkanımızla görüşeceğiz inşallah. Onunla önce bir teknik çalışma yapacağız daha sonra teşkilat başkanımız, listenin onaylanması için sayın cumhurbaşkanımız ile görüşecek. Liste İzmir'imize hayırlı olsun.”

Next page

Gazete Yenigün