Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

AK Parti Denizli Kongre Öncesi Birlik Mesajı Verdi

Kongrelere hazırlanan AK Parti'de Denizli İl Başkanı Necip Filiz, AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Denizli İl Koordinatörü Nihat Öztürk ile birlikte teşkilat üyeleriyle biraraya geldi.

AK Parti Denizli Kongre Öncesi Birlik Mesajı Verdi

Ana kademe, kadın ve gençlik kolları, mahalle başkanları, önceki dönem ilçe başkanları, belediye başkanları ve meclis üyeleriyle biraraya gelerek kongre sürecini istişare eden AK Parti Denizli teşkilatı, önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek ilçe kongrelerinin görüşüldüğü değerlendirme ve istişare toplantılarında birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Yapılan ilçe ziyaretleri ve teşkilatlarda gerçekleştirilen toplantılarla ilgili yazılı bir açıklama yaparak bilgi veren İl Başkanı Necip Filiz:“Birlik, dirlik ve kardeşlik için yeniden yollara düşme vakti. Denizli İl Koordinatörümüz Nihat Öztürk ile birlikte ilçelerimizde çok verimli toplantılar gerçekleştirdik” dedi. AK Parti'nin 7. olağan kongre sürecine girildiğini anımsatan Filiz, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Devam eden ilçe ziyaretleri ve toplantılarımızı geçtiğimiz haftasonu yoğun bir program ile Cumartesi günü sırasıyla Babadağ, Sarayköy, Buldan, Güney, Çal, Bekilli ve Çivril. Pazar günü de Baklan, Çardak, Bozkurt, Honaz ve Çameli İlçelerimiz de gerçekleştirerek tamamladık. Milletine, vatanına ve mahallesine hizmetkâr olarak gece gündüz demeden çalışan, hem toplumun hem de AK davanın yegâne unsurları olan vefakâr ilçe teşkilatlarımıza; 7. Olağan Kongre sürecini ve bu süreçte ve delege seçimlerinde nelere dikkat etmemiz gerektiğini ve bu süreci sağlıklı olarak nasıl yürütebileceğimizi anlattık.”

“Delegelerde liyakat esas alınacak”

“Toplantılarımızda da belirttiğimiz üzere AK Partimiz öncelikle delege seçimlerinde titiz bir çalışma yürütecek, delegelerde liyakat esas alınacak, halkta karşılığı olmayanlar seçilmeyecek. Yine bu kurallar ilçe başkanlarının seçiminde de dikkate alınacak. Hatır, gönül için, onun oğlu, bunun tanıdığı diye seçimlerimizi yapmayacağız. Seçimden seçime parti kapısından giren, toplantılara katılmayanları değil, bu görevleri en iyi şekilde yapabilecek, vatandaşımızla iyi diyalog kuran, davamıza gönül vermiş, canla başla fedakarca çalışmış, davamız için koşturan arkadaşlarımızla bu yola çıkacağız ve ilerleyeceğiz” diyen Necip Filiz, yapacakları çok şey olduğunu belirtti.

“Fitneyle fesatla uğraşmaktansa hayra tevessül ederek işlerimizi yapmalıyız” diyen Filiz; “Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşması, 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirebilmesi, bu dönemde verdiğimiz mücadelenin başarısına bağlıdır. Toplantılarımız da teşkilat mensuplarımıza vurguladığım üzere, attıkları her adımı, söyledikleri her sözü, gösterdikleri her tutumu bu bilinçle ölçüp tartmaları ve ona göre hareket etmeleri önemlidir” dedi.

AK Parti'nin en büyük gücünü birlik ve bütünlük olarak açıklayan Filiz, her partilinin aynı ailenin birer mensubu olduğunu vurgulayarak kucaklayıcı davranmanın önemini anlattı. 24 Haziran ve 31 Mart seçim sonuçlarını da göz önünde bulunduracaklarını kaydeden Başkan Filiz; “partimiz ve ülkemiz için en doğru adımları atmakta kararlıyız. Kongrelerimizde bu kararlılığımızın somut tezahürlerini ortaya koyacağız.AK Parti’yi temsil etmek demek, millete hizmetkâr olmak demektir. Bunun yerine, AK Parti’nin kendisine sağladığı gücü millete tepeden bakmak, milleti hiçe saymak, sadece şahsi çıkarlarını korumak için kullanan zihniyetin partimizin çatısı altında yeri yoktur” diyerek kongre sürecinin sonuçları itibariyle ilçe, il ve parti teşkilatına hayırlı olmasını diledi. 

Next page

Gazete Yenigün