Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Ak Parti Aydın Milletvekili Yavuz Havvanın İsteğini Emanet Aldık.

Naili Moran’ın adını taşıyan atletizm stadyumunda  paralimpik sporcularımızla bir araya geldik

Ak Parti Aydın Milletvekili Yavuz Havvanın İsteğini Emanet Aldık.

Havva’nın İsteğini Emanet Aldık…

Bugün Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkan Yardımcımız ve İzmir Milletvekilimiz Cemal Bekle kardeşimiz ile birlikte efsanevi sporcumuz Naili Moran’ın adını taşıyan atletizm stadyumunda  paralimpik sporcularımızla bir araya geldik.

 

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, Gençlik ve Spor Bakanlığımızca sporcularımızın başarılarını artırmaya dair sıkıntıların bertaraf edilmesine dair devrim niteliğinde adımlar atılmıştır.

Gururla takip ettiğimiz bu adımlardan biri de, 2002’de kurulan ve aynı yıl Uluslararası Paralimpik Komitesi’ne üye olan Türkiye Milli Paralimpik Komitesi’nin başarılarıdır.

 

Nitekim, bugünkü ziyaretimizde de şahit olduklarımız, 18 yıllık başarıların ortaya koyduğu özelliklere haiz bir gurur vesilesi olmuştur.

 

Sayısız başarılarla göğsümüzü kabartan ve şanlı bayrağımızı gönderde dalgalandıran sporcularımızdan biri olan Havva Elmalı’nın başarılarını dinledikten sonra Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan özel isteğini de memnuniyetle emanet aldık.

 

Ak Parti iktidarının Türk sporuna ve sporcusuna verdiği önem neticesinde, gençlerimizin başarılarına en güzel örneklerden birini gerçekleştiren Havva kızımız, tüm paralimpik sporcu arkadaşları adına Sayın Cumhurbaşkanımızı ziyaret etmek isteğini ifade etmiştir.

 

Havva’nın başarıları kısaca; Uluslararası Paralimpik Komite tarafından 2019 yılında İsviçre'de düzenlenen IPC Para Atletizm Gençler Dünya Şampiyonası'nda T11 kategorisi 1500 metre yarışında 5.29'luk derecesiyle altın madalyanın ve gençler şampiyonasının rekorunu, T11 kategorisi 800 metre yarışında 2.44'lük derecesiyle altın madalya ve gençler şampiyonasının rekorunu kazandı. Bunun yanı sıra T11 kategorisi 400 metre yarışında 74 saniyelik derecesiyle gümüş madalya kazanarak dünya ikincisi oldu.

Havva elde ettiği bu başarıları sayesinde aynı yıl Dubai’de düzenlenen IPC Para Atletizm Dünya Şampiyonası'na davet alarak katıldı. Burada düzenlenen Dünya şampiyonasında T11 kategorisi 1500 metre yarışında 5.16’lık derecesiyle dünya 8.si oldu ve kendi elinde bulanan dünya gençler rekorunun süresini geliştirmiş oldu. Ayrıca 2017’ den beri katıldığı Türkiye Görme Engelliler Atletizm Şampiyonlarında 1500 ve 800 metrelerde de altın madalyaların sahibi oldu.

 

Naili Moran Atletizm Stadyumu’ndaki ziyaretimizde antreman yapmakta olan gençlerimizi tanıma, onlarla sohbet etme, gençleri dinleme imkanı bulduk.

 

Başarılı gencimiz Havva Elmalı’nın nezdinde tüm paralimpik sporcularımızın kariyer yolculuklarının takipçisi olacağız.

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Ak Parti olarak gençlerimizin isteği her zaman başımızın üstündedir.

 

Paralimpik sporcularımızla gurur duymaya devam edeceğiz.

 

Saygılarımızla.

 

 

Next page

Gazete Yenigün