Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Abdül Batur, Milli Kütüphane'yi ziyaret etti

İzmir Milli Kütüphane'yi ziyaret eden Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, İzmir Milli Kütüphane Vakıf Başkanı Ulvi Puğ ile fikir alışverişinde bulunarak, kütüphaneye her türlü desteği vermeye hazır olduklarını kaydetti

Abdül Batur, Milli  Kütüphane'yi ziyaret etti

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, İzmir'in en eski değerlerinden olan İzmir Milli Kütüphane'yi ziyaret etti. İzmir Milli Kütüphane Vakıf Başkanı Ulvi Puğ ile fikir alışverişinde bulunan Batur, kütüphanenin İzmir için önemine dikkat çekerek şunları söyledi, “İzmir Milli Kütüphane, İzmir'in en değerli kurumlarından bir tanesi. Milli vasfını almış ender bir kurum. Tarihi misyonuyla, tarihi değeriyle bizim gençliğimizden bu yana misyonunu devam ettirebilen ve bir vakıf aracılığıyla ayakta kalan çok önemli bir kurum. Bu kurumun yaşatılması, gelecek nesillere aktarılması da çok önemli. Çünkü burası tarihi bir değer taşıyor. Burada 500 yıllık, bin yıllık kitaplara ulaşmak mümkün. Bu tarihi misyonu ayakta tutma gayreti içinde olan Meclis Üyemiz Ulvi Puğ'u ziyaret ettik. Kendisi bu konuda çok büyük emek veriyor. Onun bu emeklerine öncelikle bir İzmirli olarak teşekkür ediyoruz. Biz de onun yanında olduğumuzu ve burada yapılacak çalışmalarda kendisine destek olacağımızı ifade etmeye geldik. Milli Kütüphane'yi yaşatmak bizim görevimiz.”


“ZİYARETLER BİZİ UMUTLANDIRDI”

İzmir Milli Kütüphane Vakıf Başkanı Ulvi Puğ, bu ziyaretin kendilerini onurlandırğını ifade ederek, “Ben 25 yıldır burada görev yapıyorum. Özel olarak burayı ziyaret eden bir milletvekilimiz, bir il başkanımız olmadı. Yeni dönemde belediye başkanlarımız ziyarete gelmeye başladılar. İki hafta önce Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü kiütüphanemizi ziyaret etti. Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer zaten bizim üyemiz. Konak Belediye Başkanımız Abdül Batur'un, sanata ve kitaba ne kadar duyarlı olduğunu biliyoruz. Bu ziyareti bizi onurlandırdı. Her daim açık bir kütüphane yaratma heyecanımız var. Bu ziyaretler bizi umutlandırdı” dedi. 

Doğukan Fikri FİDAN

Next page

Gazete Yenigün