Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

4. ULUSAL TALES MATEMATİK YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ .

“İlk kez katkı sağladığımız için gururlu ve mutlu olduğumuz bir proje...

4. ULUSAL TALES MATEMATİK YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ .

4. ULUSAL TALES MATEMATİK YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ 

Bu yıl 4.sü düzenlenen ve Efeler Belediyesi sponsorluğunda yapılan Tales Matematik Festivali'nin ödül töreni 11 Haziran Salı günü saat 11.00'da Şükran Güngör - Yıldız Kenter Kültür Merkezi'nde, Efeler Belediye Başkanı Fatih ATAY, Başak Eğitim Hizmetleri Kurucu Temsilcisi Alp AYAYDIN, Genel Direktör Metin AKYOL, Başak Koleji Okul Müdürü Nail ERGUN, Başak Koleji - Efeler Belediyesi Yetkilileri ve Türkiye'nin 51 ilinden dereceye giren öğrenci ile ailelerin katılımıyla gerçekleşti.
Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay, Başak Eğitim Hizmetleri Kurucu Temsilcisi Alp Ayaydın ve Genel Direktörü Metin Akyol'un konuşmaları ile başlayan tören, 
3. sınıf ve 10. sınıf aralığında tüm ilk 10 dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesi ile son buldu.
Başak Eğitim Hizmetleri Genel Direktörü Metin Akyol, 4. Ulusal Tales Matematik Festivali kapsamında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrencileri ve velileri gönülden tebrik ettiğini belirtti. Çocuklarımıza hayalperestsin diyerek farklı düşünce biçimlerinin önünü kesmemek gerektiğini söyleyerek, geleceğin Aziz Sancar’larının belirlendiği böyle bir festivalin yaratıcılarından olmaktan gurur duyduğunu belirtti. Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay’a bilime ve matematiğe katkılarından dolayı teşekkürlerini ileten Akyol, Başkan Atay’a sponsorluğu için teşekkürlerini belirtti.

Başak Eğitim Hizmetleri Kurucu Temsilcisi Alp Ayaydın törende yaptığı konuşmada, bilim ve ışığın her zaman çocuklarımızın ışığı olacağını, bu mantıkta ülkenin tüm çocukları için ellerinden gelen desteği bu ve benzeri projelerle göstereceklerini belirtti. Efeler Belediye Başkanı Sayın Fatih Atay’a, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne ve Basın-Halkla İlişkiler Müdürlüğüne desteklerinden dolayı teşekkürlerini dile getiren Ayaydın, birlikte çok daha öncü ve faydalı işlerde de yer almayı umut ettiklerini belirtti. Son olarak Türkiye’nin dört bir yanından gelen tüm velileri ve öğrencileri gönülden tebrik ettiğini söyleyen Alp Ayaydın, böyle işlerle Türkiye’deki değerli zekâların her zaman yanlarında olacağını da ekledi. 

Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay, “İlk kez katkı sağladığımız için gururlu ve mutlu olduğumuz bir proje. Başak Eğitim Hizmetleri yetkilileri bana böyle bir projemiz var dediklerinde çok heyecanlandım. Çünkü bilime katkı sağlamak bize düşen görevleri gerçekleştirmek tabi ki çok mutluluk verici. Burada böyle sizleri görünce, ülkemizin geleceğinden çok umutlu hissediyorum kendimi. Bugün bu koltukta ben oturuyorum ama yarın buradaki çocuklar oturacak o koltukta. Bilgili çocuklar oturacak. Bilimle tanışan, bilimler buluşan, bilimsel olarak Türkiye’yi yönetme arzusu içinde olan çocuklarımız olacak. Bu yüzden umutlu ve mutluyum. Çocuklarımızın bilimsel çalışmalarının altyapılarını hazırlamak bizim görevimiz” diyerek bu projenin destekçisi olmaktan mutlu olduğunu belirtti. 


 

Next page

Gazete Yenigün