Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

15 Temmuz fotoğraf sergisini ziyaret eden eski TBMM Başkanı Binali Yıldırım:"Unutmamak İçin Çok Anlamlı"

Son Başbakan ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, 15 Temmuz Şehitleri Fotoğraf sergisini dolaştı. Serginin ardından açıklama yapan Yıldırım, "Şehitlerimize olan vefa borcumuzu ve yaşananları unutmamak için bu sergi çok anlamlı" dedi

15 Temmuz fotoğraf sergisini ziyaret eden eski TBMM Başkanı Binali Yıldırım:"Unutmamak İçin Çok Anlamlı"

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım Ege Üniversitesi'nde (EÜ) 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anıtı'nın açılışına katıldı. Açılışta konuşan Yıldırım, Van ve Siirt'te şehit olan emniyet mensuplarına Allah'tan rahmet diledi.

FETÖ'nün hain darbe girişiminin üzerinden 4 yıl geçtiğini hatırlatan Yıldırım, "Yıllarca bürokraside, askeriyede, emniyette, iş aleminde, yargıda, medyada, özel ve kamunun bütün alanlarında sinsi bir şekilde örgütlenmiş devletin imkanlarıyla birtakım yerlere gelmiş alçak terör örgütü mensupları, aziz millete ihanet etmiştir" diye konuştu.

"HERKES 'BİR' OLDU"

15 Temmuz günü herkesin "bir" olduğuna işaret eden Yıldırım, şöyle devam etti: "O gece farklı düşünce yoktu. Farklı siyasi görüş yoktu. O gece sadece vatan sevgisi vardı, bağımsızlık sevgisi vardı, bayrak sevgisi vardı. Herkes beraber oldu. O gece halkın gücü tankın gücünü yenmiştir ve mutlak bir zaferle bayrağımız tekrar en yükseklerde dalgalanmaya devam etmiştir. Bu kalkışma dolayısıyla kurumlarımıza insafsız saldırılar da oldu. Hainler içimizde olabilir ama vatanseverlerimiz daha fazla vardır. Bunu 15 Temmuz gecesi beraber gördük. Emperyal güçlerin kontrolüne girmiş zavallılar, akılları sıra milletin seçtiği Cumhurbaşkanı ve Başbakanı ortadan kaldırıp hak etmedikleri iktidarı ele geçireceklerini zannetti. Türkiye hukuk devleti. Hukuk devleti içerisinde ilk andan başlayarak kalkışmaya teşebbüs edenler tek tek hesabını veriyor. Şehit ve gazilerimizin hesabı soruluyor."

"DUYGU DOLU ANLAR"

Milletvekili Yıldırım açılışın ardından AK Parti İzmir Gençlik Kolları'nın hazırlamış olduğu 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Fotoğraf Sergisi'ni dün Cumhuriyet Meydanı'nda saat 12:30 da ziyaret etti.

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Gençlik Kolları İzmir İl Başkanı Eyüp Kadir İnan, Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer ve partililer eşlik ederken İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, sergide 15 Temmuz gecesi şehit olan vatandaşların fotoğraflarına bakarken duygu dolu anlar yaşadı. Yaklaşık yarım saat süren sergi ziyaretinin bitiminde şehitlerin ruhuna Fatiha okundu. Yıldırım daha sonra vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çekerken sergiye dair kısa bir açıklama yaptı.

"VEFA BORCUMUZ"

Son Başbakan ve İzmir Milletvekili Yıldırım, "O gece yaşananlar ve şehitlerimiz hatırlandı, anıldı. İzmir AK Parti İzmir Gençlik Kollarımız bu meydanda etkinlik düzenledi. O gün bayrağımız, istiklalimiz için şehadet şerbeti için bütün şehitlerimiz burada sergilendi. Gençlere, yaşlılara İzmirlilere, vatandaşlarımıza bugünü hatırlamaları için şehitlerimize olan vefa borcumuzu ödemek için bu etkinliğin çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. İzmir'in Gençlik Kolları Başkanı Eyüp kardeşimize ve arkadaşlarına teşekkür ediyorum" dedi.

İzmir Milletvekili Yıldırım, etkinliğin ardından AK Nokta'da bulunan partililerle hatıra fotoğrafı çektikten sonra programının geri kalanı için meydandan ayrıldı. - Mehmet Emin AL

Next page

Gazete Yenigün