Haberler > Ege

Yayın Tarihi: 11 Ağustos 2020 - 21:03

'Vatandaş siyasete değil, hizmete oy versin'.

Vekiller ve beraberindekiler Uzun Çarşı’da esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi, sohbet etme imkanı buldu.

'Vatandaş siyasete değil, hizmete oy versin'
AK Parti Aydın Milletvekilleri Mustafa Savaş, Metin Yavuz ve Bekir Kuvvet Erim, ‘Gönül Seferberliği’ kapsamında Nazilli İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. AK Partili vekiller ilçede esnaf ziyaretleri de gerçekleştirdi.AK Parti Aydın milletvekilleri, TBMM’nin tatile girmesinin ardından ‘Gönül Seferberliği’ çerçevesinde ilçe ziyaretlerine Söke ve Koçarlı’nın ardından Nazilli’de devam etti. AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen ziyaretlere, Milletvekilleri Mustafa Savaş, Metin Yavuz, Bekir Kuvvet Erim, İl Başkanı Ömer Özmen ve partililer katıldı.

Milletvekilleri ilk olarak Nazilli İstasyon Meydanı Uzun Çarşı girişindeki parti binasında maske ve hijyen kurallarına uygun olarak partililerle buluştu. Buradaki buluşmanın ardından vekiller ve beraberindekiler Uzun Çarşı’da esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi, sohbet etme imkanı buldu.

“VATANDAŞIMIZ SİYASETE DEĞİL, HİZMETE OY VERSİN”
Partililerle teşkilattaki buluşmada konuşan AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun Nazilli için 2014 Yerel Seçimleri’nde vadedip yapmadığı projelerinden bahsederek, belediye kaynaklarının yanlış yerlerde harcandığını iddia etti. Milletvekili Erim, “Büyükşehir Belediyesi’nin yaptıkları ortada, yapmadıkları ortada. Zamanı gelince milletimiz cevabını versin. Tüyü bitmedik yetimin hakkı var. Burada paralar çarçur oluyor. Olmayacak işlere para harcıyorlar. Belediyenin gücü o kadar çok ki, kaynaklar olmayacak yerlere gidiyor. Vatandaşımız siyasete değil, hizmete oy versin. Mustafa Savaş vekilimiz seçimi kazansaydı, Aydın ve Nazilli’yi görseydiniz” dedi. Erim, belediyenin yapamadıklarını Aydın Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı'nın (YİKOB) yapacağını söyledi. Erim, "YİKOB olarak belediyenin yapmadıklarını biz yapalım diye uğraşıyoruz” şeklinde konuştu.

“TAKİPÇİSİ BASIN OLACAK”
Covid-19 salgını nedeniyle kısa bir konuşma yapan AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Çerçioğlu’nun adayken vadettiği projeler olduğunu belirterek, “Aday olduğumuz zaman bunları dile getirdik. Büyükşehir Belediye Başkanımızın geçmiş dönemde adayken vadettiği projeler var. Onların da takipçisi basın olacak. Kamuoyunu aydınlatan sizlersiniz. Biz sürekli söyledik. Şimdi de siz yazıp çizeceksiniz” dedi.

“ŞEHRİN ORTAK AKILLA YÖNETİLMESİ GEREKLİ”
Özlem Çerçioğlu’nun seçimden sonra sahada vatandaşın içinde olmadığını ve vatandaşa dokunmadığını ifade eden Milletvekili Metin Yavuz, “AK Partili vekiller olarak seçildiğimiz günden bu yana sahada vatandaşlarla içi içeyiz. Vatandaşımızın sorunlarına nasıl çözüm üretiriz? Onların gayretine düştük. Biz bu alanda gezerken yerel iktidarın sokakta vatandaşın sorununu dinlediğini görmedik. Salgın döneminde buna rastlamak mümkün olmadı. Mustafa Savaş vekilimizin şehrin ortak akılla yönetilmesi gerektiği çağrısı sonuçsuz kaldı. Ben istiyorum ki Uzun Çarşı’daki esnafımız Büyükşehir Belediye Başkanını yakinen görsün, hislerini anlatsın. İktidar olarak daima halkın içinde olduk. Yerel yönetimleri de bu şekilde davranmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

AK PARTİLİ VEKİLLERDEN BAHŞİŞ
Bu arada Uzun Çarşı ziyareti sırasından saz çalarak geçimini sağlayan bir vatandaş, Aşık Mahsuni’nin ‘Mevlam gül diyerek iki göz vermiş’ eserini vekillere seslendirdi. AK Partili vekiller de saz çalan vatandaşa bahşiş verdi. Daha sonra vekiller Uzun Çarşı'da esnaf ve vatandaşlarla sohbet imkanı buldu.