Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Şırnak’taki KOBİ’leri ziyaret ederek sorunları dinledi.

CHP Genel Merkezi tarafından “Korona virüsün küçük esnaf üzerindeki etkilerinin araştırılması” amacıyla görevlendirilen CHP’li vekiller Şırnak, Silopi ve Cizre’de esnafı ziyaret etti

 Şırnak’taki KOBİ’leri ziyaret ederek sorunları dinledi.

CHP’Lİ VEKİLLER ŞIRNAK’TA ESNAFI ZİYARET ETTİ

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül ile İzmir Milletvekili Tacettin Bayır salgın nedeniyle ekonomik darboğaz yaşayan Şırnak’taki KOBİ’leri ziyaret ederek sorunları dinledi.

CHP Genel Merkezi tarafından “Korona virüsün küçük esnaf üzerindeki etkilerinin araştırılması” amacıyla görevlendirilen CHP’li vekiller Şırnak, Silopi ve Cizre’de esnafı ziyaret etti. Süleyman Bülbül yapılan ziyaretlerle ilgili şunları söyledi:

“Şırnak’ta Esnaf odalarını, Ticaret odalarını, STK’ları ve esnafımızı ziyaret ettik. Ankara’da esnafımızın sıkıntıları neyse Şırnak’ta da o. Yani ülkenin dört bir ucunda salgın nedeniyle ortaya çıkan ve iktidarın yönetemediği ekonomik buhranı en sert şekilde hisseden esnaflarımız oldu. Bununla birlikte Şırnak’taki diğer büyük sorun işsizlik. İşsizlik oranı en yüksek bölge %30,9 ile Mardin, Batman, Şırnak, Siirt bölgesi. Genç işsizliğin en yüksek olduğu il de Şırnak. Bu nedenle göç de fazla. Ayrıca eğitimde fırsat eşitliğinden Şırnak’ta bahsetmek imkansız. Kısaca vatandaşın en temel hakları olan eğitim, sağlık, barınma gibi hakları bile karşılayamayan iktidar salgın döneminin yarattığı ekonomik sorunları da çözememiş.”

Next page

Gazete Yenigün