Haberler > Güncel

Yayın Tarihi: 23 Kasım 2019 - 16:20

Rahmi Turan’ın kaynağı Talat Atilla konuştu

Atilla iddiayı Rahmi Turan'la paylaşmadan önce CHP lideri Kılıçdaroğlu'na 'bir şekilde doğrulattığını' iddia etti...

Rahmi Turan’ın tartışma yaratan “Saray’a giden CHP’li” yazısının kaynağı Talat Atilla, tüm yaşananları sahibi olduğu haber sitesindeki köşesinde anlattı.

İşte Atilla’nın o yazısı;

*Londra'da tedavi gören Rahmi Turan dün kaynağının kendisine o ismin Muharrem İnce olduğunu söylediğini belirtmişti. Turan az önce de kamuoyunda çok tartışılan kaynağını açıkladı. Turan kaynağının gazeteci Talat Atilla olduğunu söyledi. Rahmi Turan “Gazeteci kaynağını açıklamaz” dediği için ve Rahmi Turan'ı korumak için “Benim dememeyi tercih ettim” Konuyu en ufak ayrıntısına kadar yazmanın vakti geldi.

“HABER ÇOK YÖNLÜ ÇEK ETTİM, KILIÇDAROĞLU’NA DOĞRULATTIM”

*Haber bana geldiğinde çok yönlü çek ettim… Hatta, bununla yetinmedim. Bu haberi CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na da bir şekilde “Bu haber doğru mu?” diye doğrulattım. Haberi ilk önce zaman zaman yazılarımdan alıntı yapan, turktime'da yazan Rahmi Turan'a verecektim ama yurt dışı telefonu çalınca saat farkını o an hesaplayamadığım için gece olabilir diye arayıp kapattım.

“SONRA UĞUR DÜNDAR’I ARADIM”

*Bunun üzerine sahibi olduğum haber sitesini kendi hesabında öneren Uğur Dündar'ı aradım. Dündar bana “CHP'yi dizayn ediyor diye saldırırlar” dedi. Bunun üzerine haberi kendi sitem de yazmaya karar verdim ancak Rahmi Turan'ı çaldırıp kapattığım için, neden aradın sorusuna da yanıt olsun, hem de ilk haberi yazmasına niyetlendiğim kişi olduğu için arayarak haberi söyledim.
“Tamam, yazarım” dedi. Ve bilgileri gönderdim.

PLAKA BİLGİSİ PAYLAŞTI!

*Şimdi geleyim bu habere… 1. 9 Kasım gece 01:15 de görüşme olduğu… 2.Giren ve çıkan plakaların isimleri.
Resmi kaydı olmayan 06 sfg 4543 plakalı araçla giriş yapıldığı, çıkarken de 06 ghj 1290 plakalı beyaz Auidi marka araçla çıkıldığına kadar ayrıntılı bilgiler vardı. Tüm bunlar bilgi olarak geldi.

*Kısa süre önce İyi Partili bir yetkilinin de Erdoğan'la gözlerden uzak görüşmesi de kamuoyuna sızmıştı. Tüm bunlara rağmen CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na bir şekilde haberin doğruluğunu onaylatınca içimde şüphe kalmadı.

“SADECE HABERCİLİK ARZUSU”

*Ne Muharrem İnce'ye… Ne CHP'ye… Ne iktidar partisine karşı değil, sadece habercilik arzusuyla davrandım.

*Gelelim haber kaynaklığı meselesine… Kaynağımın ismini söylemem söz konusu olamaz ama bir CHP'li… Ya Kemal Bey, ya da kendisinin konuşmasını beklerim doğrusu.. Kılıçdaroğlu haberi doğruladıktan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın net açıklamaları üzerine haberi yeniden kaynağıma sorgulattım. “Yine altını çizerek yüzde yüz doğru” dedi.

*Şimdi, Kemal Beyin ve doğrulattığım CHP'li kaynağın konuşmasını bekliyorum…