Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Nazilli’de “Türkiye’nin Meseleleri” konuşuldu

Türk Ocakları Nazilli Şubesi’nin düzenlediği “Türkiye’nin Meseleleri” konulu konferansa Türk Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Öz, konuşmacı olarak katıldı

 Nazilli’de “Türkiye’nin Meseleleri” konuşuldu

Türk Ocakları Nazilli Şubesi tarafından düzenlenen “Türkiye’nin Meseleleri” konulu konferans Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Konferansa Sultanhisar Kaymakamı Rasim Belge, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Durmuş Kural, Büyük Birlik Partisi Nazilli İlçe Başkanı Eşref Oduncuoğlu, Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç.Dr.Tuncay Ercan Sepetçioğlu, Türk Ocakları Genel Başkanı Mehmet Öz, Türk Ocakları Genel Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Ayşe Filiz Yavuz ve Prof. Dr. Mehmet Şahingöz, Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Bülent Aksoy, Nazilli Türk Ocağı Başkanı Ahmet Çekim ile birlikte çok sayıda davetli katıldı.


“ÇİN SOYDAŞLARIMIZA ZULMEDİYOR”

Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz, Türk gençlerinin tarihi konusunda bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi gereğine işaret etti. “Tarihini, geçmişini bilmeyenin geleceği de olmaz” diyen Öz, 1990’lı yılların başında Sovyetler Birliği’nin dağılmasıyla tek kutuplu bir şekle bürünen dünyada, Rusya’nın kendini çabuk toparlaması ve Çin’in üretimde elde ettiği başarılarla ekonomide öne çıktığını ancak aynı Çin’in sınırları içinde Doğu Türkistan’da yaşayan soydaşlarımıza zulüm yapmaya devam ettiğini söyledi. Öz “Ülkemizin de Orta Asya devletleri de ekonomik kaygılarla Çin’e karşı çıkamadılar ancak Türk Milliyetçiliği fikrinin gelişmesi, Orta Asya Türk Cumhuriyetleri’yle oluşturulan Türk Konseyi’nin ekonomik ve siyasi yönden gelişmesi halinde Çin Devleti üzerinde etkili olabilecek ortak tepki verilebilir” dedi.

Next page

Gazete Yenigün