Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

"Konak'ta hizmetlerin takipçisi olacağız"

Yenigün TV'nin konuğu olan AK Parti Konak İlçe Başkanı M. Sait Başdaş, Konak'ta acilen imar planlarının ve kentsel dönüşümün ele alınması gerektiğini ifade ederek, “Konak'ta tarih ayağa kaldırılmalı. Fuarımızı ve Kemeraltı'nı geri istiyoruz. Konak'ın kaybedecek zamanı yok. Hizmet etmek için hiçbir engel yok. Biz artık bunun takipçisi olacağız” dedi

"Konak'ta hizmetlerin takipçisi olacağız"

AK Parti Konak İlçe Başkanı M. Sait Başdaş, ilçenin sorunlarını ve yerel yönetimden beklentilerini sıraladı. Konak'ta acilen imar planlarının ve kentsel dönüşümün ele alınması gerektiğini ifade eden Başdaş, “Agora, Basmane, Kadifekale gibi yerlerimizde tarih yatıyor. Konak'ta tarih ayağa kaldırılmalı. Fuarımızı ve Kemeraltı'nı geri istiyoruz. Konak'ın kaybedecek zamanı yok. Konak'ın 50 ilden daha büyük bir bütçesi var. Hizmet etmek için hiçbir engel yok. Biz artık bunun takipçisi olacağız” dedi. Yenigün TV ekranlarında Özgür Coşkun'un sorularını yanıtlayan Başdaş'ın konuşmalarından satırbaşları şu şekilde; “Konak, sadece İzmir'in değil, Ege'nin incisi bir ilçe. Ancak yerel yönetimlerin kötü yönetimleri neticesinde, İzmir'in 30 ilçesi arasında maalesef geri kaldı. Biz de ilçemizi ayağa kaldırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 12 seçim geçirdik. Her zaman şunu söylüyoruz; vatandaş ne derse odur. Sandık sonuçlarına saygı duyuyoruz. Seçim biter bitmez yeni projelerimizi hazırlamaya başladık. Artık Konak'ın kaybedecek zamanı yok. İlk gün belediye başkanımızın yanına giderek destek sözü verdik. Çünkü biz Konaklıyız ve Konak'ın eski günlerine dönmesini istiyoruz. 

TÜRKİYE'DE İLK: AK NOKTALAR

Geçtiğimiz 10 gün içinde Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdik. Genel Başkan Yardımcımız Hamza Dağ ve İl Başkanımız Kerem Ali Sürekli'nin talimatlarıyla Konak'ın 3 bölgesinde AK noktalar kurduk. AK noktalar, haftanın 3 günü açık olacak ve vatandaşların şikayetlerini dinleyecek. Biz de şikayetleri gerekli yerlere ileteceğiz. Ayrıca hayata geçirilecek projeler hakkında da bilgiler verilecek. 

“KONAK GÖÇ VERİYOR”

Konak, dikey yapılar ve yatay yapılar olmak üzere ikiye ayrılıyor. İlçemizin görünmeyen arka sokakları var. Bu sokaklar Konak'ın yarısını temsil ediyor ve çok zor durumda. Şu anda 75 mahallemizde doğalgaz yok. Çünkü imar durumlarında sıkıntılar var. Henüz Konak'ın imar planları yapılamadı. Son 10 yılda, 56 bin insan Konak'tan göç etti. Konak, daha önce nüfus anlamında İzmir'de ilk sıradayken, şu anda 4'üncü sıraya geriledi. Çünkü 20 yıldır hiçbir hizmet yok. Halbuki Konak'ın 50 ilden daha büyük bir bütçesi var. Hizmet etmek için hiçbir engel yok. Biz artık bunun takipçisi olacağız. Vatandaşla birlikte sahada olacağız. 

35 BİN ÜYEYE ZİYARET

Konak'ta 35 bin üyemiz var. Üyelerimizi evlerinde tek tek ziyaret ediyoruz. Sadece üyelerimizi değil, hangi mahalleye gidiyorsak orada yaşayan tüm vatandaşları ziyaret ediyoruz. Bu çalışmamız sayesinde Konak'ın eski güzel günlerine dönüş yapacağına inanıyorum. Çünkü hizmete susamış bir ilçemiz var. 

“FUARIMIZI GERİ İSTİYORUZ”

Eskiden fuarın açılmasını sabırsızlıkla beklerdik. Fuar açıldığı zaman Basmane, Çankaya, Kemeraltı tıklım tıklım olurdu. Çevreye baktığımız zaman, bu bölgede pek çok dükkanın kiralık olduğunu görüyoruz. Çünkü iş yapamıyorlar. Biz fuarımızı geri istiyoruz, Kemeraltı'nı geri istiyoruz. Kemeraltı, dünyanın en büyük açıkhava alışveriş merkezi. Şu anda Kemeraltı esnafı kan ağlıyor. Kemeraltı kültürünü geri getirmemiz lazım. Agora, Basmane, Kadifekale gibi yerlerimizde tarih yatıyor. Konak'ta tarih ayağa kaldırılmalı. Bu tarihi açığa çıkartacak olan yerel yönetimlerdir. Konak, turizm cenneti olabilir. 

“İMAR PLANLARI YAPILMALI”

Konak'ta kentsel dönüşüm acilen ele alınmalı. Biz Konak'ta, Konaklılar ne isterse onun hayata geçirilmesini istiyoruz. Konak'ta yürümek yetmiyor, Konaklılar artık hizmet bekliyor. Konak'ın en büyük beklentisi imar planlarının bir an önce yapılması. Yeni yollar, kavşaklar açılmalı. Konak'ta spora ve sporcuya yatırım yapılmalı. Çocukların enerjilerini atabilecekleri spor alanlarına ihtiyacımız var. Biz bu noktada iş birliğine de hazırız. Biz okullara yüzme havuzları, kapalı spor salonları yapacağız.”


“Yerel seçimde hizmet konuşulmadı”

Seçim döneminde Konak'ın tüm sorunlarını analiz etmiştik ve bu sorunların hepsini çözecektik. Müthiş projelerimiz vardı. Ancak yerel seçim, genel seçim havasına sokuldu ve hizmet hiç konuşulmadı. Geldiğimiz noktada belediyenin çalışmalarından memnun hiç kimseyi bulamazsınız. Yapılmayan işleri de yapılmış gibi göstermemek lazım. Vatandaşa samimi olmalısınız. Konak Belediyesi'nin 2020 hedeflerine bakınca, durumun pek iç açıcı olmadığını görüyoruz. Bütçe doğru yerlere ayrılmalı. 476 milyon TL bütçe olduğunu vurgulamak istiyorum. Konak Belediyesi borcu olmadığı için övünüyor. Bir şey yapmıyorsunuz ki borcunuz olsun.

Next page

Gazete Yenigün