Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

"KIRMIZI ALARM"Nazilli'de Uzun Yaşam Şehrinde Covid mezarlığı'da Yer Aldı.

18 kişinin toprağa verildiği ilçede günde ortalama 10 kişi virüsten dolayı yaşamını yitirdiği öğrenildi.

"KIRMIZI ALARM"Nazilli'de Uzun Yaşam Şehrinde Covid mezarlığı'da Yer Aldı.

Nazilli'de Covid mezarlığı

Koronavirüsten ölümlerin arttığı belirtildi.Nazilli’de  Eğriboyun Mezarlığı’nda defin işlemlerini görüntüledi. Covid-19 nedeniyle geçtiğimiz cumartesi günü 18 kişinin toprağa verildiği ilçede günde ortalama 10 kişi virüsten dolayı yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Koronavirüs vakalarının tavan yaptığı Nazilli’de vefat sayılarındaki artış da sürüyor. Koronavirüs nedeniyle tüm çabalara rağmen yaşamını yitiren vatandaşların büyük bir çoğunluğu Eğriboyun Mezarlığı’nda toprağa veriliyor.

 Eğriboyun Mezarlığı’nda Covid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin defin işlemlerini görüntüledi.Virüsten dolayı yaşamını yitirenler Yunus Emre kısmında açılan yeni bir bölümde gömülüyor. Mezarlık çalışanlarından edinilen bilgiye göre geçtiğimiz cumartesi günü virüsten 18 kişinin hayatını kaybettiği ilçede bir günde ortalama en az 10 kişi defnediliyor.

 

Nazilli Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ise ölü sayısının yükseldiği şu günlerde can siperane bir şekilde ekstra mesai yapıyor. Bir taraftan Covid-19’dan yaşamını yitiren kişilerin cenaze işlemleri yapılırken diğer taraftan yeni kabirler açılıyor. Tamamen izole olan personel, temasta bulunmadan ceseti gömüyor. Yeni mezarlar için farklı birimlerde mezarlığa personel takviyesi yapılıyor.Haberi yapan MANŞET Gazetesin den alınmıştır.

Next page

Gazete Yenigün