Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

'Karşıyaka stadını AK Parti yapacak'

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın alevlendirdiği stat tartışmasıda yorumunu açıklayan AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli “Karşıyaka stadını biz yapacağız” dedi

'Karşıyaka stadını AK Parti yapacak'

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın “Karşıyaka Stadı'nın yapımını üstlenmek istiyoruz” açıklaması “Stat tartışmalarını” yeniden gündeme taşıdı.

Konu hakkında Tugay'a yanıt veren AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli stadın neden yapılamadığını İzmirlilerin unutmaması gerektiğini belirterek, “Karşıyaka Stadı, 2012 yılında gündeme geldi. O dönemde ben Karşıyaka İlçe Başkanıydım. Karşıyaka Spor Kulübü'nün o dönemki yönetimiyle bunu gündeme getirdik. Dönemin milletvekilleri de bize destek oldular. Ondan sonra Göztepe, Alsancak statları da gündeme geldi. Hep birlikte İzmir’de bu yönde bir çalışma yaptık. Karşıyaka’da maalesef engellerle karşılaştık. Davalar açıldı. Yürütmeyi durdurma kararları çıktı. Bu konularda bir türlü mesafe alamadık. İhale yapıldı, firma imalat yaptı, yer teslimi yapıldı. Gelin görün ki mahkeme kararlarıyla engellendi. Bu konuda siyaset yapmak istemiyorum. Geçmişte engelleyenler ortada, biz önümüze bakmalıyız. Stadın niçin olmadığını da İzmirliler bilmeli. Karşıyakalılar zaten biliyor ama onlar da bunu unutmamalı. Biz bunu siyaset konusu yapmayacağız ama bunu da Karşıyakalılar unutmasın” ifadelerini kullandı.

“KONUNUN TAKİPÇİSİYİM”

Stadı yapmanın en büyük hayali olduğunu belirten Sürekli, “Bu stadı AK Parti İzmir İl Başkanı olarak istiyorum ama öncelikli olarak Karşıyaka Spor Kulübünün ikinci başkanlığını yapmış, kongre üyesi olarak da bu benim çok büyük bir hayalim, arzum. Milletvekilliği dönemimde de şimdi de konuyu takip ediyorum. Kamuoyunda pek paylaşmıyorum çünkü artık Karşıyakalıların sabrı kalmadı. Karşıyakalılar sonuç bekliyorlar. Biz de bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. O stat oraya inşallah yapılacak. Hem stat yapılacak hem kulübümüze destek verilecek. Ne gerekiyorsa AK Parti İzmir İl Başkanı olarak da, Karşıyaka Spor Kulübü’nün taraftarı eski ikinci başkanı, öz be öz Karşıyakalı olarak bunun takipçisi olacağım” dedi.

“BELEDİYE YAPAMAZ”

Cemil Tugay’ın “Bakanlığa müracaat ettik, projesini de, yapımını da üstlenmek istiyoruz. Bakanlıktan hala cevap gelmedi” ifadesini yorumlayan Sürekli, “Öyle bir şey olması mümkün değil. Orada yapılmış bir imalat var. O imalattan geri dönüş olmaz. Orada bir proje var, bugüne yaptığımız projeler var. Zaten o belediyenin onu yapmaya teknik olarak, bürokratik olarak, hukuki olarak, mali olarak imkanı da yok. O stadı AK Parti yapacak. Hala açılmış davalar var. Lehimize sonuçlanan davalar var. Danıştay’da takibini yapıyoruz. Danıştay’dan da onandıktan sonra lehimize olan karar Allah’ın izniyle stadı yapacağız. Pandemi süreci sona erdiğinde o stat oraya yapılacak” diye konuştu.

 

“YÜCEL’İN TAVRI ÜZDÜ”

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun “Atatürk” açıklamasının İzmir’e yansımasını değerlendiren Sürekli, “CHP İstanbul İl Başkanı’nın geçmişte de Sayın Cumhurbaşkanımıza hakaret içeren sosyal medya açıklamaları oldu. Seçimlerle ilgili antidemokratik açıklamaları var. Son açıklamasını gerçekten esefle kınayarak karşılıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyetimizin kurucusudur. CHP bu konuda hassas olduğunu iddia ederken, onun il başkanının bu açıklamayı yapması çok düşündürücüdür. İl Başkanı Deniz Yücel’in sessiz kalması ve bu konuyu kınayan açıklamalara engel olucu bir tavır sergilemesi hakikaten İzmirlileri üzdü. Çok düşündürücü ve yakışmadı” yorumunda bulundu. -Halime ERDOĞAN

Next page

Gazete Yenigün