Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

''Kafatası Kırıcı'' trendi ölüm saçıyor!

Son günlerde sosyal medya üzerinden çocuklar ve gençler arasında hızla yayılan "Skull Breaker Challenge" (Kafatası Kırıcı Meydan Okuma) oyunu, ciddi yaralanmalara sebebiyet vererek ölüme varabilen sonuçlar doğurmaya başladı.

Video paylaşım uygulaması TikTok’ta trend olan tehlikeli oyun üç kişi ile yapılıyor. İlk olarak sağ ve soldaki kişiler havaya zıplıyor. Daha sonra ise ortadaki kişi zıplarken, diğer iki kişi havaya sıçrayan kişiye çelme takıyor ve ortadaki kişi yere yığılıyor. Bu tuhaf akım nedeniyle ciddi beyin sarsıntısı geçirenler, ya da ölenler olduğu iddia ediliyor.
Kafatası kırıcı, meydan okuma yoluyla yayılıyor ve bu durum ebeveynleri endişelendiriyor. Güvenlik önlemi olmadan, üstelik taşın üzerinde yapılan trend velileri de ayağa kaldırdı. İlk olarak Venezuela’da bir okulda çekilen ve buradan dünyaya yayıldığı düşünülen akım sonucu Brezilya’da bir lise öğrencisinin hayatını kaybettiği söyleniyor. Ayrıca yapılan tehlikeli harekete maruz kalan iki öğrencinin de yaralandığı kaydedildi.

Next page

Gazete Yenigün