Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

"Hep birlikte yönetim anlayışı ile dayanışma dönemi olacak"

Türkiye Cumhuriyetçi Mali Müşavirler Grubu Başkanı Erhan Yaşar 3568 sayılı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve yeminli mali müşavirlik mesleğini düzenleyen yasanın 30. Yılına ilişkin açıklamalarda bulundu.

"Hep birlikte yönetim anlayışı ile dayanışma dönemi olacak"

Türkiye Cumhuriyetçi Mali Müşavirler Grubu Başkanı Erhan Yaşar 3568 sayılı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve yeminli mali müşavirlik mesleğini düzenleyen yasanın 30. Yılına ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Erhan Yaşar'ın açıklaması söyle:
-13.06.1989 Yılında Resmi Gazete' de yayınlanarak Yasalaşan 3568 Sayılı Meslek Yasamızın 30.Yılını Kutluyoruz.
-Meslek Yasamızın Resmi Gazete de yayınlanmasının 30.Yılında Türkiye Genç ve Cumhuriyetçi Mali Müşavirler Grubu Başkanlığı 3. Seçimli Olağan Kurulu'nda şahsıma layik görüldü. Bu dönemde her zamanki gibi sadece seçim dönemi değil her zaman ziyaretlerimize devam edeceğiz. Bu dönem birleştirip geliştirme, gelişerek yükseltme, tüm meslektaşlarımızla hep birlikte yönetim anlayışıyla kucaklaşma, dayanışma dönemi olacak. 
-Meslek yasamızın ilk yayınlandığı günden itibaren mesleğimizin ve meslektaşımızın sorunları var olmuş ve günümüzde de bir çok sorun yer almaktadır. Zaman zaman meslek yasamız revize edilmiş ancak halen günün gereksinimlerini karşılamamaktadır.
-Mesleğimizin ve meslektaşımızın 30 yıldır kronikleşmiş sorunlarının çözümü için 3568 Sayılı yasamızın günün gereksinimlerine göre gözden geçirilerek biran önce yasal düzenlemelerin yapılması gerekmektedir.
-Meslektaşlarımızın ve Mesleğimizin sorunlarının çözümü aşamasında meslek siyaseti yapmak amacı ile çıkmış olduğumuz 2016 Yılından bu yana devam etmekteyiz.
-Kıymetli meslektaşlarım; bildiğiniz üzere 2016 yılında yola çıktığımız ilk günkü gibi bugüne kadar meslek ve meslektaş mücadelemize "hep birlikte" anlayışı ile vermekteyiz. 
-İlk gün yola çıktığımızda Genç Grup Türkiye Genç Mali Müşavirler Grubu unvanı ile başlamış 05.12.2017 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurulumuzda tüzüğümüzü değiştirmiş ve grup adı değiştirilmesi hususunda karar alınmıştı. 05.12.2017 tarihinden sonra Genç ve Cumhuriyetçi Mali Müşavirler Grubu (Cumhuriyetçi Grup) unvanımız ile devam etmiş ve Mayıs 2019 seçimlerimize bu unvan ile girmiş bulunmaktayız. 
-Yola çıkmış olduğumuz ilk günden itibaren her türlü yapıcı eleştiri ve temenniler doğrultusunda hareket ederek, Meslektaşlarımızın istek ve önerilerini dikkat ve özenle değerlendirerek bu çalışmaları yapmış genç kelimesinin üstatlarımız ve genç yaşta olmayan meslektaşlarımızı kapsamadığı eleştirileriyle ilgili özenle değerlendirilmiş ve bu doğrultuda kararlar alınmış ve dinamik ve sinerjik bir grup olarak çalışmalarımıza devam etmiş bulunmaktayız.
-12.06.2019 Tarihinde Türkiye Genç ve Cumhuriyetçi Mali Müşavirler Grubu olarak 3. Seçimli Olağan Toplantısı yapılmış ve toplantımızda tek liste halinde sunmuş olduğumuz listelerimiz oybirliği ile, önergelerimiz  ve grup ismimizin Türkiye Cumhuriyetçi Mali Müşavirler Grubu  (Cumhuriyetçi Grup) olarak oy birliği ile kabul görmüştür.
-3.Seçimli Olağan Toplantımız sonucunda Türkiye Cumhuriyetçi Mali Müşavirler Grubu (Cumhuriyetçi Grup) Başkanlığına Erhan Yaşar , Denetleme Kurulu Başkanlığına Kenan Kaya, Disiplin Kurulu Başkanlığına Sinem Canöz ve Stajyerler Kurulu Başkanlığına l.Ahu Çatal oy birliği ile seçilmiştir.
Yeni dönemde de her zaman olduğu gibi hiçbir zaman koltuk ve kişisel çıkarlarımız için değil grubumuzun başarısı için mücadele anlayışı ile hareket etmekteyiz.  Grubumuz olarak söylemlerimiz ve eylemlerimizle ilkeli duruşumuzu ortaya koymuş her seçim döneminde de tutarlı çalışmalar ortaya koyduk. Türkiye Genç ve Cumhuriyetçi Mali Müşavirler Grubu (Cumhuriyetçi Grup)  "hep birlikte yönetim" anlayışı ile mücadelemize dün olduğu gibi bugün de siz kıymetli Meslektaşlarımızın takdiri seçilen yeni grup başkanımıza, denetleme kurulu bakanımıza, disiplin kurulu başkanımıza, stajyerler kurulu başkanımıza ve yeni yönetim, denetleme,disiplin, stajyerler kurulu üyeleri olan tüm meslektaşlarımıza başarılı bir dönem diliyoruz.

Next page

Gazete Yenigün