Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

"Gönlümüz Muhsin Yazıcıoğlu'nun BBP'sinde"

Yenigün TV'ye konuk olan BBP İzmir eski İl Başkanı Ahmet Bereket, “Partinin kendi çizgisinden saptığını hissettiğimiz için görevimizden ayrıldık. Ancak Büyük Birlik Partisi'nden asla kopmadık. Arkadaşlarımızın yeni yapılanmayla ilgili çalışmaları var. Gönlümüz her zaman Muhsin Başkan'ın Büyük Birliği'nde” dedi

"Gönlümüz Muhsin Yazıcıoğlu'nun BBP'sinde"

Yenigün TV'de İbrahim Paker'in konuğu olan Büyük Birlik Partisi (BBP) İzmir eski İl Başkanı Ahmet Bereket, partinin Merhum BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu dönemindeki çizgisine dönmesi gerektiğini ifade ederek, “Muhsin Yazıcıoğlu Başkanımız'ı tanıdıktan sonra benim hayatım tamamen değişti. Rahmetliyle birlikte çalışmak, onunla beraber bir şeylere hizmet etmek güzeldi. Ona, il başkanı olarak hizmet edebilmek bana nasip oldu. Vefatından sonra bizde bir kırılma yaşanmaya başladı. Mücadele etmeye de devam ediyoruz bir yandan. Partinin kendi çizgisinden saptığını hissettiğimiz için görevimizden ayrıldık. Ancak Büyük Birlik Partisi'nden asla kopmadık. Bizim kalbimiz BBP'de. Partimizde bir kongre kararı alındığını biliyorum. Arkadaşlarımızın yeni yapılanmayla ilgili çalışmaları var. Şu anda izliyoruz. Gönlümüz her zaman Muhsin Başkan'ın Büyük Birliği'nde. Biz partimizin Muhsin Başkan'ın çizgisine dönmesi için mücadele ediyoruz. İktidarın her şeyine evet dedikten sonra, ayrı bir siyasi parti olmanın anlamı kalmıyor. Tabii ki en büyük hakem delegeler” dedi. 

“YAZICIOĞLU'NU ANLATMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Muhsin Yazıcıoğlu'nu genç nesillere anlatmak için etkinlikler düzenlediklerini aktaran Bereket, “Muhsin Yazıcıoğlu, tüm Türk – İslam coğrafyasının ümit bağladığı bir liderdi. Bizim içinse bir abi, bir babaydı. Biz halen bu acıyı atlatabilmiş değiliz. Bu olayı aydınlatmak Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin boynunun borcu. Şehadet gününden bu yana onun çizgisinde yürümek ve onu insanlara biraz daha anlatabilmek adına bir dizi etkinlikler gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Çünkü Türkiye genç bir nüfusa sahip. Gençlere Muhsin Yazıcıoğlu gibi bir değeri anlatmak istiyoruz. Muhsin Yazıcıoğlu'nu unutturmamak adına etkinlikler yapmaya devam ediyoruz” diye konuştu

“ÇOCUKLARINIZI 
SPORA YÖNLENDİRİN”

Aynı zamanda Taekwondo Kickboks Milli Takım Antrenörü olan Ahmet Bereket, çocukları mutlaka spora yönlendirmek gerektiğini ifade ederek, “Savunma branşlarının tamamı bizim öz yapımıza uygun branşlar. Çünkü biz millet olarak mücadeleyi çok seven, biraz agresif bir yapıdayız. Savunma branşlarını özümsüyoruz. Çalışırken çok zorluk çekmiyor öğrencilerimiz. Spor bir meslek. Spor salonları bizim iş yerimiz. Dolayısıyla bütün ağırlığımızı spora vermeye gayret ediyoruz. Mücadele branşları, savunmaya yönelik branşlar olarak ortaya çıkmış. Her branşın kendine göre kuralları var. Sporu doğru yönlendirmeyi hedefliyoruz her zaman. Çocuklarımızın işini iyi bilen hocalarla çalışması çok önemli” dedi.  

Kadın sporcu sayısı artıyor

Son dönemlerde bayan sporcu sayısının, erkek sporcu sayısının üzerine çıkmış durumda olduğunu belirten Bereket, “Artık aileler çocuklarının elinden tutup, kendileri spor salonuna getiriyor. Halk Eğitim Merkezleri'yle birlikte bu branşlar artık okullara girdi. Halk eğitim bünyesinde bu sporların yapılıyor olması sporcu sayısını artırdı. Salonların sporcu sayısıyla ilgili sıkıntısı kalmadı. Okullar artık sporcu fabrikası gibi. Bu spor branşlarına olumlu bir bakış açısı var artık. Çocukların spor yapması için elimizden geleni yapıyoruz. Veliler çocuklarını mutlaka bir spor dalına yönlendirsinler. Çocukların enerjilerini bir şekilde atması gerekiyor” diye konuştu. 

Doğukan Fikri FİDAN

Next page

Gazete Yenigün