Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

Bülent Tezcan, partisinin Nazilli İlçe Örgütü ziyaret etti

Bülent Tezcan’ın ziyaretine CHP İl Başkanı Ali Çankır, İlçe Başkanı Serkan Sevim, Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı Mert Öreroğlu ile CHP Nazilli Kadın Kolları, ilçe yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.

 Bülent Tezcan, partisinin Nazilli İlçe Örgütü ziyaret etti

CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim yaptığı konuşmada, ”En demokratik şekilde hiçbir şaibeye yer vermeden tabanımızın sesini sandığa yansıtarak tek adaylı bir ortamda yüzde 50’lik bir katılım sağlayarak delege seçimlerini tamamladık. Bu süreçte emeği geçen bütün partililerime, parti büyüklerime, gönlü bizimle olan herkese çok teşekkür ediyorum. Türkiye’nin içinde bulunduğu çok ciddi bir sosyal ve ekonomik sıkıntı var. Her ay 50’ye yakın kadın şiddete maruz kalarak hayatını kaybediyor. Aydın’da özellikle birçok insan maddi sorunla baş edemeyip intihar aşamasına geliyor. Bundan sonraki süreçte bize düşen hep beraber Türkiye’yi daha güzel yarınlara taşımak. Enerjimizi bundan sonra parti içinde cephe açmaktansa daha güzel, demokratik, özgür, çağdaş, refah toplumu halinde bir Türkiye’ye harcamak istiyoruz. Bu vesile ile 21 Aralık Cumartesi günü saat 11.00’de yapacağımız kongreye özellikle hayal ettiğimizi ülkeyi, yaşamak istediğimiz bir yaşam tarzını bir araya getirecek gücü toplayıp kongrede yepyeni bir ses yaratmamız gerekiyor. Kongreye tüm halkımızı davet ediyorum. Bugüne kadar partimizin birçok konumunda görev almış, genel başkan yardımcılığı dahil partimizin değerini çok yukarılara taşımış, gece gündüz partimiz için mücadele etmiş, bizlere bir devlet adamlığı örneği göstererek arkasından gelen tüm genç siyasetçilere abilik yapmış olan Sayın Bülent Tezcan’a huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum bizi ziyaret ettikleri için” dedi

CHP NAZİLLİ ÖRGÜTÜ AYDIN SİYASETİNDE ZENGİN KADROLU BİR İLÇEDİR

CHP Nazilli İlçe Örgütüne yapmış olduğu ziyaret konuşmasında da Tezcan, “Nazilli’yi Aydın siyasetinde zengin kadrolar üreten bir ilçe olarak görüyorum. Diri bir ilçemiz bu hep böyle olmuştur. Nazilli’de çok zengin kadrolarla sadece Aydın siyasetine değil ülke siyasetine de hizmet ediyoruz. Nazilli örgütü Aydın’da siyasete emek vererek bir yerlere gelebilme konusunda sınavını iyi vermiş örgütlerimizden bir tanesi. Ben bu nedenle sizleri kutluyorum. Delege seçimlerimiz bitti. Artık parti kongre takvimindeki sonraki aşamalarına geçecek, büyük olasılıkla 9 Şubat’ta ilk kongremizi yapacağız. Yeni kadrolarla zenginleşecek yeni yapılanmayı birlikte oluşturacağız. Bu bir yenilenme sürecidir. Tahrip ederek yenilenmeyeceğiz. Destekleyerek yenileceğiz. Takviye ederek yenileceğiz. Yıkarak değil ‘ben de çalışmak istiyorum, benim de zamanım var’ diyen arkadaşların da yeni görevlerle yolumuza devam edeceğiz” dedi.

TÜRKİYE’DE ASGARİ ÜCRET ALANLARIN HEPSİ AÇTIR

Bundan sonraki hedefin dış iktidar hedefi olduğunu söyleyen Tezcan, “Türkiye tıkandı. Türkiye ciddi sorunlar yaşıyor. Bir büyük travma içerisindeyiz. Ya çocuklara şiddet ya kadına şiddet ya da toplumsal sorunlar, intiharlar yaşanılıyor ülkemizde. Çocuğuna süt alamayan babaların intiharı, pazara çıkamayan kadınların intiharı, milletin canını ortaya koydukları ortamları görenler şu an sus pus olmuşlar. Enflasyon yüzde 50’yi bulmuş, yalan yanlış haberlerle yüzde 10 diye milleti aldatacaklarını zannediyorlar. Devlet, kendi alacağı söz konusu olduğunda enflasyon yüzde 22,58 ama devlet vermeye kalkınca yüzde 9, memura, emekliye vermeye kalkınca 5+4 bunun pazarlığını yapıyorlar. Türkiye’de yoksulluk sınırı 6 bin 500 lira. Bu maaşı alan var mı devlet memurlarından? Demek ki devlet memurlarının bir kısmı hariç birçoğu yoksul. Bu yoksulluğa mahkûm ettiler. Açlık sınırı 2 bin 200 lira asgari ücretlerin tamamı aç demektir” diye konuştu. 

Next page

Gazete Yenigün