Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

BU SEZON 16 BİN KİŞİ KURSLARA KATILDI .

“İNSANLARI MESLEK SAHİBİ YAPIYOR”.

 BU SEZON 16 BİN KİŞİ KURSLARA KATILDI .

Nazilli Halk Eğitim Merkezi (HEM) 2018-2019 sezonu yıl sonu sergisi, Nazilli Belediye Meydanı’nda açıldı. Serginin  açılış töreninde kursiyerler yıl boyu öğrendiklerini gösterilerle izleyenlerin beğenisine sundu.  
Nazilli Halk Eğitim Merkezi 2018-2019 sezonu yıl sonu sergisi, Belediye Meydanı’nda yapılan törenle açıldı. Açılış törenine Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Belediye Başkan Yardımcısı Mert Öreroğlu, MHP İlçe Başkanı Cüneyt Korkmaz, Nazilli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Erkan Turan, müdür yardımcıları, eğitmenler, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı. Törende saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okunurken, kursiyerler işaret dili ile İstiklal Marşı’nı aktardı. 
  BU SEZON 16 BİN KİŞİ KURSLARA KATILDI 
  Programda açılış konuşmasını Nazilli HEM Müdürü Erkan Turan yaptı. 2018-2019 sezonu yıl sonu sergisinin gerçekleşmesinde desteğinden ötürü Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’a teşekkür eden Erkan Turan, sergiyle ilgili istatistiksel bilgiler verirken,  “Sergimizde 24 stant var. Bu sezon kurumumuz bünyesinde açılan 562 kurstan 9 bin 500 kadın, 6 bin 500 erkek olmak üzere 16 bin kişi yararlandı. Yaz kurslarımızla bu sayının 20 bini geçeceğini tahmin ediyorum. Kurslarımıza katılanlar bilgi ve beceri edinmenin yanında sosyalleşiyor ve stres atıyorlar” dedi. Erkan Turan daha sonra sözü Nazilli HEM’de çeşitli kurslara katılan Ayşenur Eldemir’e bıraktı. 
  “İNSANLARI MESLEK SAHİBİ YAPIYOR”
  Nazilli HEM’de bu sezon okul öncesi eğitimi, okul öncesi temel seviye ve tercümanlık, bilgisayar destekli muhasebe ile çocuk bakım kursları aldığını belirten Eldemir, “Toplumdaki her yaş ve eğitim düzeyindeki kişilerin öğrenme, iş ve yaşam ve becerilerini geliştirdiğine şahit oldum. Eğitmenlerimizle olan ilişkilerimiz sevgi ve saygıya dayalı oldu. Bilginin sonu olmadığı gibi öğrenmenin de yaşı olmadığını gördüm” ifadelerine yer verdi. 
  EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ 
  Programda son olarak Nazilli  Kaymakamı İbrahim Küçük konuşmasını yaptı. Nazilli Halk Eğitim Merkezi’nin vatandaşların bilinçlendirilmesi ve meslek edindirilmesine yönelik olarak insanları geleceğe hazırlamaya devam ettiğini belirten Küçük,  “Kurslarda Belediye ve Kent Konseyi başta olmak üzere iş birliği halinde yapılan çalışmalarda katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Serginin hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 
  GÖSTERİLER SUNULDU 
  Konuşmaların ardından Emrah Çevirgen yönetiminde bağlama kursiyerleri mini bir konser verdi. Daha sonra Zeliha Çöllüoğlu, Kayahan Karasarıkoğlu ve Kübra Bacınoğlu Yalçın yönetiminde halk oyunları ekibi, ardından Tarkan Çelebi yönetiminde karate ekibi gösterilerini sundu. Gösterilerin ardından protokol üyeleri hep birlikte açılış kurdelesini kesti...

Next page

Gazete Yenigün