;
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

"Beceriksizliklerinin faturası halka çıkarıldı"

İZSU'nun yapacağı yüzde 15'lik su zammının ardından AK Parti ve belediye arasında yaşanan tartışamalara bir yenisi eklendi. AK Parti'li Sürekli de konuya müdahil olarak belediyeyi ve İZSU'yu suçladı

"Beceriksizliklerinin faturası halka çıkarıldı"

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, geçtiğimiz günlerde İzmir Büyük Şehir Belediye Meclisi'nce onaylanan su zammı tartışmalarına katıldı. Büyükşehir'i ve İZSU'yu beceriksizlikle suçlayan Sürekli, iktidarın İzmir'e yatırımlar yaptığını ve projeler getirdiğini söyleyerek İZSU'nun ve belediyenin üstüne düşeni yapmayarak bu projeleri İzmirliler'e kazandırmadığını belirtti.

İl Başkanı Sürekli yerel yönetime yüklenerek, "İzmir'in CHP'li yerel yönetimleri, en temel ihtiyaç olan su meselesinde hep debelendi. Her kararları ya da beceriksizliklerinin faturası da İzmirli vatandaşlarımızdan çıkarıldı. Seçimlerin ardından sözde yüzde 10 su indirimi müjdesi ile halkı kandırdılar. Faturalar vatandaşın elinde patladı. Şimdi de 2020'nin ilk ayı itibari ile yüzde 15 zam kararı aldılar. Gördes Barajı'ndan İzmir'in kapısına kadar getirdiğimiz içme suyunu bekletenler de kendileri. Tembellik mi iş bilmemezlik mi anlamadık!  Su gibi hayati  bir meselede bu denli ilgisiz olmaları, ihmallerle dolu bir deneyim sergilemeleri kabul edilemez. Olan İzmirli'ye, İzmir'e oluyor. Gerçekten yazık..." diye konuştu.

 

"Şov yapmaya gelince..."

Kerem Ali Sürekli açıklamasına şu ifadelerle son verdi:

"İş, şov yapmaya geldiğinde oldukça başarılılar ama sonuç hep içler acısı. Yaptıkları su zammı da, bu temiz içme suyunu barajda bekletmeleri de İzmir'e reva değil. Büyük emek ve yatırımlarla sağladığımız bu içme suyunu İzmir halkına ulaştırmak onların sorumluluğunda.  Görülüyor ki bu sorumluluğu yerine getirmek, çalışmak yerine, açıklarını vatandaşın cebinden tamamlamayı tercih ediyorlar. Eğer beceremeyeceklerse bunu da biz yapalım. Yıllardır CHP'lilerin idaresinde olan Büyükşehir Belediyesi İzmir'in alt yapısına yatırım yapmadığı için su hatları ve şebekeleri kötü durumda. Dolayısı ile çok yüksek bir kayıp, kaçak oranı ortaya çıkıyor. Bu metropolde yüzde 28'e ulaşıyor. Çevre ilçeleri de saydığımızda bu oran yüzde 50'ye yaklaşıyor.  Bu kaçağın Avrupa standartlarındaki oranı yüzde 10'la sınırlı. Alt yapıya yatırım yapma, önlem alma, sözde indirimlerle göz boya, su ihtiyacını karşılayacak çalışmalarımızda elini taşın altına koyma, faturayı İzmirlilere kes! Olacak şey değil!"

Next page

Gazete Yenigün