Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

“Zaferi kutlamak için İstabul’da olacağım”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bürüksel’deki temaslarını sürdürürken Yenigün Gazetesi’ne yaptığı açıklamada İstanbul programını anlattı. Soyer “Mutlaka bir gün önce zaferi kutlamak için orada olacağım” dedi

“Zaferi kutlamak için İstabul’da olacağım”

Mehmet Emin AL / YENİGÜN - Türkiye’nin kilitlendiği 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine dört gün kalırken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bir takım temaslar için gittiği Bürüksel’den gazetemizin sorularını yanıtladı. Başkan Soyer, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde İstanbul’da olacağını ve zaferi hep beraber kutlayacaklarını kaydetti. Başkan Soyer, “Şu anda yurt dışındayım, Bürüksel’de ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. İstanbul seçimlerine elbette katılacağım ve bir gün ünce mutlaka orada olacağım. Ekrem İmamoğlu’na destek olmak üzere orada hep beraber bulunacağız. 23 Haziran gecesi zaferle çıkacağımıza inanıyorum. İşte bu zaferi hep beraber kutlamak üzere İstanbul’da bulunacağım” dedi.
CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in de İstanbul’da partisinin İstanbul programı kapsamında çalışmalarını sürdürürken Millet İttifakı ortağı İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar ve İYİ Parti İzmir Milletvekilleri Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu ve Aytun Çıray da çalışmalarını sürdürüyor.

Next page

Gazete Yenigün