Uğur Derin Dondurucu
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

“Sivil toplum kuruluşları ekonomik ve toplumsal gelişmede kilit rol oynuyor”

TAİDER Aile İşletmeleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Candan Çilingiroğlu, Türkiye Kalite Derneği (KalDer) İzmir Şubesi'ne yaptıkları ziyarette Türkiye'de toplumsal, ekonomik, kültürel, sosyal sorunlara çözüm üreten sivil toplum kuruluşlarının desteklenmesinin çok önemli olduğunu belirtti.

“Sivil toplum kuruluşları ekonomik ve toplumsal gelişmede kilit rol oynuyor”

TAİDER Aile İşletmeleri Derneği Yönetim Kurulu, 17 Temmuz'da KalDer İzmir Şubesi Yönetim Kurulu ile bir araya geldi. TAİDER Aile İşletmeleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Candan Çilingiroğlu başkanlığındaki heyette TAİDER Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Buğra İlter, TAİDER Yönetim Kurulu Üyesi Serhat Büyükhelvacıgil, TAİDER Denetim Kurulu Üyesi Aysu Dalan Benlioğlu, TAİDER Denetim Kurulu Üyesi Nilgün Katipoğlu, TAİDER Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Şerife İnci Eren yer alırken; TAİDER'i ağırlayan KalDer heyetinde ise KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Senem Kılıç, KalDer Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakan Ünlü, KalDer Yönetim Kurulu Üyesi Naile Göçen Çukurova, KalDer Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Doğan yer aldı.
 
Türkiye'nin rekabet gücünün ve refah düzeyinin yükseltilmesine katkıda bulunmak amacıyla kurulan KalDer İzmir Şubesi ziyaretinde, ileriki dönemde gerçekleştirilecek ortak etkinlikler için görüş alışverişi yapıldı ve sivil toplum kuruluşlarının Türkiye'ye katkıları konuşuldu.
 
Toplumsal gelişmede kilit rol oynayan sivil toplum kuruluşlarının Türkiye'nin hem ekonomik hem sosyal kalkınması konusunda oldukça önemli bir rolü olduğunu söyleyen TAİDER Aile İşletmeleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Candan Çilingiroğlu; “TAİDER'in amaçlarından biri ülke ekonomisinde kalkınma ve toplumsal refahın yükselmesi için aile işletmelerinin güçlü ve sürdürülebilir büyümesine katkı sağlamak ve bu konuda farkındalığı arttırmak. Benzer amaçları güden tüm sivil toplum kuruluşları ile ortak bir zeminde buluşmanın yollarını arıyoruz. Aynı mesajı vermeyi görev edinmiş birkaç kurum birlikte olunca hedef kitle üzerinde etkisi daha güçlü oluyor.” dedi.
 KalDer çalışmaları hakkında bilgi vererek; kalite bilincini bireylerden başlayarak, kurumlara ve hayatın her alanına yayacak faaliyetlerle çalışmalarını sürdürdüklerini dile getiren KalDer İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Senem Kılıç; “Avrupa Kalite Yönetim Vakfı, EFQM mükemmellik modeli çerçevesinde sanayi kuruluşları ve Kobilere yönelik bilgilendirme toplantıları, eğitimler ve saha ziyaretleri de gerçekleştiriyoruz. Bilgi ve deneyimin paylaştıkça çoğaldığına inanan sivil toplum kuruluşları olarak aramızdaki güçlü diyalog ve iş birliğinin ülkemizin gelişmesinde oldukça önemli olduğuna inanıyorum.” dedi.

Next page

Gazete Yenigün