;
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

“Örgütlü mücadele zorunluluktur”

DİSK Emekli Sen Karabağlar Şube Başkanı Bünyamin Yolal, “Her türden hak, hukuk mücadelesinin engellenmesine karşı örgütlü mücadele bir zorunluluktur” dedi.

“Örgütlü mücadele zorunluluktur”

DİSK Emekli Sen Karabağlar Şubesi Vatana Mahallesi Kapalı Pazaryeri’nde Dayanışma Kahvaltısı gerçekleştirdi. Etkinliğe Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, CHP İzmir Milletvekilleri Kani Beko ve Tacettin Bayır’ın yanı sıra CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız da katıldı. Kahvaltıda DİSK Emekli Sen Ege Bölge Temsilcisi Hüseyin Özkaynak ve DİSK Emekli Sen MYK Üyesi Ercan Çınar da hazır bulundu.

DİSK Emekli Sen Karabağlar Şube Başkanı Bünyamin Yolal, Türkiye’nin ciddi  bir ekonomik kriz içerisinde olduğunu ifade ederek, “Egemen sınıflar ve siyasal iktidar bu krizin faturasını bizlere ödetmek istiyor. Bugüne kadar yaptıkları gibi uluslararası sermaye ile işbirliği içinde, yeni ekonomik program adını verdikleri uygulamalar ile yapıyorlar” dedi.

Açlık sınırının altındayız

Yolal, özelleştirme taşeronlaştırma, esnek çalışma, sendikasızlaştırma gibi saldırılar ile işçi sınıfının ve tüm emekçilerin haklarının gasp edildiğini söyleyen Yolal, “Ülkemizde yoksulluk sınırı 6 bin 732 TL iken açlık sınırı 2 bin 124 TL’dir. Buna rağmen asgari ücret 2 bin 20 TL olarak belirlenmiştir. Sistemin yarattığı işsizler ordusunu Demokles’in kılıcı gibi kullanarak çalışanlar üzerinde baskı aracı olarak kullanıyor ve tehdit ediyorlar” diye konuştu.

Yolal, tüm bunlara karşı ve ülkenin değerlerinin yağmalanmasına karşı örgütlü mücadelenin zorunluluk olduğunu belirtti.

Güçlü bir örgütlenme ağı

DİSK Emekli Sen Ege Bölge Temsilcisi Hüseyin Özkaynak da, Karabağlar Şubesinin çok hızlı bir şekilde örgütlendiğini ifade ederek, “Ege bölgesinde çok güçlü bir örgütlenme ağına sahibiz. Bu da, burada emek veren arkadaşlarımızın çabasıyladır” dedi.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu da, Karabağlar’da gençlerin, kadınların, çocukların, yaşlıların yaşam kalitesini yükseltmek için çaba sarf ettiklerini söyleyerek, DİSK Emekli Sen gibi dernek ve sendikalarla birlikte hareket edeceklerini söyledi.

Kahvaltıda CHP İzmir Milletvekilleri Tacettin Bayır ve Kani Beko da katılımcıları selamlayan bir konuşma yaptı.

Next page

Gazete Yenigün