Yenigün
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

“Milli birlik içinde daha çok çalışmalıyız”

İzmir Valiliği, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Ege Masterler Futbol Federasyonu ve Ege Üniversitesi Rektörü Necdet Budak’ın da desteğiyle, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü Haftası nedeniyle düzenlenen ‘1919 dan, 2019’ a 100. Yıl ve Demokrasi ve Milli Birlik Futbol Turnuvası, İzmir’in 7 ilçesinde dörder takımlı olarak toplam 28 takımla başladı.

“Milli birlik içinde daha çok çalışmalıyız”

Bornova gurubunda Ege Üniversitesi Rektörü Necdet Budak’ın da forma giydiği maçta, Ege Üniversitesi Sağlık Gücü Masterler Takımı, Altınırmak Masterler Takımı’nı 2-1 yenerken Rektör Necdet Budak bir gol ve bir asistle sahanın yıldızı oldu. Maç öncesi Yenigün Gazetesi’ne açıklamada bulunan Ege Üniversitesi Rektörü Necdet Budak, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Günü Haftası çerçevesinde İzmir Valiliğimiz bu organizasyonu düzenledi. Bu konuda valiliğimize teşekkür ediyorum. Banada Ege Üniversitesi rektörü olarak şans veriyorlar. Burada amacımız 15 Temmuz’u unutmamak ve unutturmamak. Ege Üniversitesi olarak biz kurumlarımızda 15 Temmuz’la ilgili birçok etkinlik yaptık. Bu hafta da etkinliklerimiz devam edecek. Valiliğimizin Spor İl Müdürlüğü ve Ege masterlar futbol  Federasyonu ile birlikte yapmış olduğu bu etkinlik çok anlamlı” dedi.

“BİR DAHA YAŞANMASIN”

‘Bir daha ülkemizde 15 Temmuz yaşanmasın’ diyen rektör Budak, “Biz travma yaratan bugünü geride bırakmak için daha çok milli birlik içerisinde daha çok çalışmamız gerektiğini düşünüyorum. Hepimiz işimizi en iyi şekilde yaparsak gelecek nesillere çok daha güzel günler bırakırız. Böylece eğitimle, bilimle ve fenle yoğrulan gençlerimize geçmiş dönemde yaşadığımız 15 Temmuz hain darbe girişimlerinin bir daha bu topraklarda yaşamaz diye umut ediyoruz ve inanıyoruz” açıklamalarında bulundu. n Ezgi ÖZMERİÇ


 

Next page

Gazete Yenigün