;
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

“Kutup Kahramanı” Türk denizci Kuşadası'nda demir attı

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, dünyanın etrafını tekne ile dolaşan 4’üncü Türk denizci olma unvanına sahip Erkan Gürsoy ile buluştu. Başkan Ömer Günel, kendi imkânları ile alüminyumdan imal ettiği “Altan Girl” adlı teknesi ile Setur Marina’da konaklayan Gürsoy’u ziyaret ederek birlikte kahvaltı etti. 

“Kutup Kahramanı” Türk denizci Kuşadası'nda demir attı

“Dünyayı tekneyle dolaşan 4’üncü Türk denizci” ve denizcilerin “Zor geçit” olarak tanımladıkları “Kuzey Batı Geçiti’ni tek başına geçen en yaşlı denizci” olarak bilinen 72 yaşındaki Erkan Gürsoy’un son durağı Kuşadası oldu. Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Setur Marina’da konaklayan Gürsoy’u ziyaret etti. Uzun yıllar Kanada’da yaşayan ve teknik bir okulda öğretmenlik yaptığı sırada 122'nin üzerinde tekne inşa eden Gürsoy ile birlikte boyoz eşliğinde kahvaltı eden Başkan Ömer Günel, böylesine kıymetli bir kişiyi Kuşadası’nda görmekten dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu belirtti. Gürsoy’a Kuşadası’nın park ve bahçelerinden toplanan zeytinlerden üretilen zeytinyağlı ürünler hediye eden Başkan Ömer Günel, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun selamlarını ve incir hediyesini de iletti. Başkan Ömer Günel, daha sonra Gürsoy tarafından imal edilen Altan Girl adlı tekneyi gezerek bilgi aldı. 


Başkan Ömer Günel’in ziyaretinin kendisini çok memnun ettiğini ifade eden Erkan Gürsoy ise “Sayın Başkanımıza nazik ziyareti için çok teşekkür ediyorum. Çok güzel bir jest oldu. Takip edebildiğim kadarıyla kendisi genç, dinamik ve vizyon sahibi bir başkan” dedi. Kuşadası Setur Marina’nın gördüğü en güzel marinalardan birisi olduğunu söyleyen Gürsoy, Setur Marina Genel Müdürü Can Polat’a böylesine güzel bir buluşmayı organize ettiği için teşekkür ederek Kuşadası’na tekrar gelmek istediğini ifade etti. 

Next page

Gazete Yenigün