;
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

“KARABAĞLAR 2050'YE HAZIR”

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Yenigün Yönetimi'ni makamında ağırladı. İlk 100 günü geride bıraktıklarını ve bu yeni dönemde yatırımlara ağırlık vereceklerini belirten Başkan Selvitopu, "Karabağlar zor ve hizmete muhtaç bir ilçe. Karabağlar'ı geleceğe hazırlamak için çalışmalarımızı yaptık. İlçemiz 2050 yılına hazır hale geldi. Bu dönemde, hazırladığımız planları uygulamaya çalışacağız" dedi

“KARABAĞLAR 2050'YE HAZIR”

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, makamında Yenigün Yönetimi'ni ağırladı. İkinci döneminde ilk 100 günü geride bırakan CHP'li Selvitopu, yeni dönemde yatırımlara ağırlık vereceklerini ifade ederek, “Karabağlar, ilçe olarak zor bir ilçe. Çünkü hizmete muhtaç bir ilçe. Pek çok da sorunu var. Karabağlar'ı geleceğe hazırlamak için çalışmalar yaptık. Kurumsallığı ön plana alan bir anlayışla hareket ettik. Kentin gelecekte nereye gideceğini belirlemek önemli. Bunu yapmanız için planlamaya ihtiyaç var. Geçen dönem planlamaların hepsini tamamladık. Karabağlar, 2050 yılına hazır hale geldi. Planlarda ufak tefek tadilatlar olabilir. Bu dönemde, hazırlanan planları uygulamaya çalışacağız. Sahadaki çalışmalara ağırlık vereceğiz” dedi.

Karabağlar'da ikinci döneminizi yaşıyorsunuz. Geçen 5 yılı ve yeni dönemde geride kalan 100 günü değerlendirir misiniz?

Karabağlar, ilçe olarak zor bir ilçe. Çünkü hizmete muhtaç bir ilçe. Pek çok da sorunu var. Karabağlar'ı geleceğe hazırlamak için çalışmalar yaptık. Kurumsallığı ön plana alan bir anlayışla hareket ettik. Kentin gelecekte nereye gideceğini belirlemek önemli. Bunu yapmanız için planlamaya ihtiyaç var. Geçen dönem planlamaların hepsini tamamladık. Karabağlar, 2050 yılına hazır hale geldi. Planlarda ufak tefek tadilatlar olabilir. Bu dönemde, hazırlanan planları uygulamaya çalışacağız. Sahadaki çalışmalara ağırlık vereceğiz. Bütün bunları yapmak bütçeye dayanıyor.

Herkese eşit hizmet

Alın teri döken insana saygı göstermemiz ve sahip çıkmamız lazım. Emeğe bakış açımız böyle. Çalışanların moralini yüksek tutmak gerek. Herkesin bir siyasi düşüncesi var. Bu beni ilgilendirmez. Beni yaptığı iş ilgilendirir. Bu ülkede 82 milyon insan yaşıyor. Hepsinin farklı düşüncesi var. Bu insan olmanın bir özelliğidir. Bize oy veren var, vermeyen var. Hepsine eşit hizmet götürmek zorundayız. 5 yıldır bu anlayışla çalıştık.

"ÖDENEMEYEN BORCUMUZ YOK"

Karabağlar Belediyesi'nin borcu ne durumda?

Bütün hizmet kurumlarında olduğu gibi bizim de borcumuz var. Ancak şu anda ödenemeyen borcumuz yok. Belli bir istikrarımız ve dengemiz var. Mevcut bütçemizi en iyi şekilde idare etmeye çalışıyoruz.

DİKEY VE YATAY KARABAĞLAR

Karabağlar halkının belediyeden beklentileri nasıl?

Talepler farklı, çünkü sorunlar farklı. Dikeyde parkların onarımı, yolların düzenlenmesi, çöplerin toplanması gibi talepler varken; yatayda yeni ulaşım akslarının açılması, yeni parklar ve yollar yapılması, vatandaşın günlük işlerinin daha da rahatlatılması adına talepler var. Biz her bölgede çalışıyoruz.

15 yeni proje geliyor

15'e yakın projemiz var. Kültür merkezleri, semt merkezleri, pazar yerleri, sosyal hizmet merkezleri gibi projelerimiz var. Projeleri yıllık periyotlar halinde gerçekleştirmeye çalışacağız. Büyükşehir Belediyesi'nden talep ettiğimiz projeler de var. Kentte yaşayan insanların günlük yaşamlarını rahatlatmaya çalışacağız.

"GELİŞME POTANSİYELİMİZ YÜKSEK"

Karabağlar'da kentsel dönüşüm devam ediyor. Karabağlar'ı geleceğe hazırlama hedefindeyiz. Daha modern bir ilçe yaratmayı hayal ediyoruz. Karabağlar iyi yolda. Çünkü ilçemizin gelişme potansiyeli yüksek.

Nasreddin Hoca Bilim ve Kültür Merkezi

Nasreddin Hoca Bilim ve Kültür Merkezi projesi bitti, şimdi ihaleye çıkacağız. İZKA'dan da hibe aldık. Burası tüm okullara ve öğrencilere hizmet verebilecek bir yer haline gelecek. İçinde kütüphaneler, atölyeler, kültür ve sanat faaliyetleri olacak. Daha ziyade çocuklara yönelik olacak. Hizmet ve faaliyet bakımından yoğun bir merkez olacak. Uzundere'deki kentsel dönüşüm projesi bittiğinde alan projeye entegre olacak. Orada bir de gençlik merkezi projemiz var. Halkımız şu an bu alandan yararlanıyor zaten.

HAVUZA İLGİ BÜYÜK

Özellikle havuzumuza gelenler çok memnun ayrılıyor. Havuzun hijyenine çok önem veriyoruz. Misafirlerimizden bugüne kadar hiçbir şikayet almadık. Ortalama günlük 100 kişi havuza geliyor. Havuz sadece ailelere açık. Çünkü belli bir standartının olmasını istiyoruz. İmajımız oturdu. Hizmet kalitesini iyi tutmaya çalışıyoruz.

Next page

Gazete Yenigün