;
Gazete Yenigün
Son Dakika
Gazete Yenigün

“İzmir ruhuna ihtiyacımız var”

Balçova Belediyesi MHP'li Meclis Üyesi ve İZTO Sağlık Vakfı Denetleme Kurulu Üyesi Erol Eroğlu, İzmir'in hak ettiği yere gelmesi için herkesin sorumluluk alması gerektiğini ifade ederek,“Özlediğim İzmir'i ne yazık ki göremiyorum. Bu şehir ölüyor ve hepimiz seyrediyoruz. Birileri elini taşın altına koymalı. Bizim İzmir ruhuna ihtiyacımız var” dedi

“İzmir ruhuna ihtiyacımız var”

Balçova Belediyesi MHP'li Meclis Üyesi ve İZTO Sağlık Vakfı Denetleme Kurulu Üyesi Erol Eroğlu, İzmir'in hak ettiği yere gelmesi için herkesin sorumluluk alması gerektiğini ifade ederek, “Özlediğim İzmir'i ne yazık ki göremiyorum. Bu şehir ölüyor ve hepimiz seyrediyoruz. Burada geçmişten bugüne bütün idarecilerin hatası var. Bunu kabul etmek zorundayız. Öncelikle İzmir'de, İzmir ruhunu görmemiz lazım. Süper Lig'de İzmir'in neden iki takımı yok? Neden ulusal düzeyde ses getirecek bir yerel basınımız yok? Neden çok sayıda sanatçı yetiştirmiyoruz? Bizim fuarlar kenti olmamız lazım. İzmir'de yeni iş meydanlarımız yok. İzmir'de neden ulaşım bu kadar geri kaldı? Neden sanayimiz doruğa çıkmadı. Neden denizimizi daha verimli kullanmıyoruz? Neden ormanlarımız yanıyor ve gerekli tedbir alamıyoruz? Şehircilik anlamında ciddi sıkıntılarımız var” dedi.

BEN YAPTIM DEĞİL, BİZ YAPTIK

İzmir'de altyapıya ciddi bir yatırım yapılması gerektiğini vurgulayan Eroğlu, “Bunların çözümü için işi ehline vermeliyiz. Bu şehri seviyorsak işi ehline vermekle mükellefiz. Bu şehir ve bu ülke için hep birlikte mücadele etmeliyiz. Birlikten kuvvet doğar. Biz oturduğumuz yerle ilgili doğruyu konuşmak zorundayız. İzmir'de kim güzel bir şey yapmak isterse, insanlarımız ona karşı çıkıyor. Birileri elini taşın altına koymalı. Artık çekinmeden konuşmamız lazım. İzmir'e hizmet edenlerin karşısında saygıyla eğiliriz. İzmir'de konferanslar, festivaller yapılabilir. Ama önce altyapıya yatırım yapılması lazım. Ben yaptım değil, biz yaptık felsefesiyle meseleye yaklaşılırsa, emin olun İzmir çok güzel bir yer olur” diye konuştu.

"DEĞİŞİK FİKİRLER OLACAKTIR"

Kentte yapılacak projelere destek olmaya hazır olduklarını ifade eden Eroğlu, “Tunç Soyer, yeni kadrosunu oluşturuyor. Hiçbir şey hemen çözülmez. Kendisinin sosyal bir yönü var. İzmir'i iyi tanıyor. Biz münakaşaya gelmiş bir hareketin insanları değiliz. Değişik fikirler olacaktır. Demokrasinin güzelliği bu. Çoğunluğun içinde azınlığın da hakkını savunuyoruz. Umarım İzmir'de büyük projeler hayata geçer. İzmir'de güzel projeler yapacak herkese destek olacağımızı vurgulamak istiyorum” dedi.

Sağlık merkezi projesi

Eroğlu: Balçova, 80 bin kişinin yaşadığı, herkesin birbirini tanıdığı bir emekli kenti. Benim tabirimle Türkiye'nin en büyük oteli. Fiziki olarak küçük bir yer. Ekonomi Üniversitesi'nin ve termal tesislerimizin ilçemizde olması önemli. İnciraltı'nın imar durumu yıllardır kangren. Kolay kolay da çözülemez. Dokuz Eylül Hastanesi'nin karşısında 350 dönüm bir alanımız var. Alanın altı termal su. Burası uluslararası alanda pazarlanırsa ve bölgeye farklı bir imar gelirse, 50-60 dönümüne termal oteller yapılabilir. Otoban bağlantısıyla bölgeye ulaşım da kolay olacaktır. Bu proje mutlaka teşvik edilmelidir. Bu projeyle dünyanın her yerinden insanı İzmir'e çekebiliriz. Burası çok özel bir sağlık merkezi olabilir. 

Next page

Gazete Yenigün