27 Ocak 2015 Sal

Piyasalar:   USD: 2,3523up  |  EURO: 2,6547up  |  MKB: 91.528up

Bergamada ikinci niversiteye adm adm

Bergama Belediye Bakan Mehmet Gönenç ve Bergama Kaymakam Ahmet Ertan Yücel üniversiteye dönütürülmesi için çalmalar hzla devam eden Eski Tekstil Fabrikas’ndaki son durumu paylamak için Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün’ü ziyaret etti.


Bergamada ikinci niversiteye adm adm

Bergama Belediye Bakan Mehmet Gönenç ve Bergama Kaymakam Ahmet Ertan Yücel üniversiteye dönütürülmesi için çalmalar hzla devam eden Eski Tekstil Fabrikas’ndaki son durumu paylamak için Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün’ü ziyaret etti. Bakan Gönenç, Kaymakam Yücel ve Rektör Füzün’ün bir araya geldii bulumada çalmalarn detaylar konuuldu. Bakan, üniversiteye dönütürülecek fabrikann son durumu hakknda Rektör Füzün’e bilgi verdi. Gönenç, Yüksekokul’ un 2012-2013 öretim ylnda eitime balayacan belirtti.

Bergama Belediyesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi arasnda bir protokol imzalanm, bu protokole göre, Bergama’daki Eski Tekstil Fabrikas’nn Dokuz Eylül Üniversitesi yerlekesine dönütürülmesi için çalmalar balamt. Fabrikada bulunan eski makineleri ihale yoluyla satan Bergama Belediyesi, elde edilen tüm geliri fabrika yerlekesinde kurulacak üniversitesi kampüsü ile ilgili altyap ve üstyap giderlerinin karlanmasnda kullanyor.

Yllardr atl durumda bekleyen Eski Tekstil Fabrikas’nn üniversiteye dönütürülmesi için çalmalar adm adm ilerlerken, Belediye ve Dokuz Eylül Üniversitesi yerlekede açlacak bölümlerle ilgili çalmalar da netletirdi. 2012-2013 Eitim- Öretim Dönemi’nde ders ba yapacak olan üniversitede yer alacak bölümler önümüzdeki günlerde üniversite senatosuna, ardndan YÖK’e sunulacak. Üniversitenin ilk aamada, Lojistik Destek Bölümü, Arkeoloji Teknolojileri Bölümü ve Makine Teknolojileri bölümü olmak üzere üç bölümde hizmet vermesi planlanyor.ak hizmet vereceinin altn çizdi.



Haberi Payla

FacebookDiggYahooMySpace

Metin Araçlar

BytKlt


En Çok Okunan Haberler
Residence Travel