02 ubat 2015 Pazartesi

Piyasalar:   USD: 2,4335up  |  EURO: 2,7465up  |  MKB: 88.946up

CHPden miting tepkisi

zmir Büyükehir Belediye Bakan ve Cumhuriyet Halk Partisi aday Aziz Kocaolu, Pazartesi günü Bergama'da yapacaklar mitingin iptal edilmesine tepki göstererek, "26 ubat tarihindeki bavurumuzu önce kabul ettiler.


CHPden miting tepkisi

zmir Büyükehir Belediye Bakan ve Cumhuriyet Halk Partisi aday Aziz Kocaolu, Pazartesi günü Bergama'da yapacaklar mitingin iptal edilmesine tepki göstererek, "26 ubat tarihindeki bavurumuzu önce kabul ettiler. Sonra bu izni iptal ederek ayn gün ayn meydan ayn saatte AKP adayna verdiler. Mitingi iptal ettirerek Bergama'da seçim mi alacan sanyorsun? Hangi hayalin peindesin" diye konutu.

zmir Büyükehir Belediye Bakan ve Cumhuriyet Halk Partisi aday Aziz Kocaolu, seçim çalmalar kapsamnda Urla'y ziyaret etti. zmir milletvekilleri Alaattin Yüksel, Mustafa Morolu, Hülya Güven ve Ouz Oyan, CHP l Bakan Ali Engin, Urla lçe Yusuf Baratal ve Belediye Bakan Aday Sibel Uyar'n da katld mitingde konuan Bakan Aziz Kocaolu, "Biz laf olsun diye zmir Türkiye'nin en aydnlk en gelimi kenti zmir demiyoruz. zmirli palavraya, tehdide, aba altndan sopa göstermeye gelmez, kül yutmaz, adam 100 metreden, gözünden tanr. Ona göre oy verir" dedi. 

zmir'den oy istemek için ilk önce hizmet yaplmas gerektiini ifade eden Bakan Kocaolu, "Seçime 16 gün kala havlu attlar, i bitti. Uydurma projelerle yola çktlar. Pilleri bitti. nandrc deiller. Sözünden dönemeyen adamn sözüne güvenilir. ‘Belediye bakan oldu yan geldi yatt' diyorlar. 10 sene de yaptklarmz bara bara anlatyoruz. Siz ne yaptnz? Beklediniz, zmirliye ‘oy ver hizmet yaparz' dediniz. Önce hizmeti yapacaksn. Ben diz çökmeyeceim, zmir'e hizmet için sen diz çökeceksin" diye konutu. 

Bakan Aziz Kocaolu konumasnda, Bergama'da yapacaklar mitingin iptal edilmesine de tepki gösterdi. Bakan Kocaolu, "Bergama'da ilçe birimimiz 26 ubat tarihinde, 17 Mart'ta miting yapmak için müracaat ediyor. lçe seçim kurulu ilk önce izin veriyor, sonra "yetkim deil' diye Kaymakamla yönlendiriyor. Kaymakamlk da mitingi iptal ediyor. Niye iptal ettin? AKP aday o saatte ayn meydanda miting yapmak istedi, Vali de buradan talimat verdi. Mitingi iptal ettirerek Bergama'da seçim mi alacan sanyorsun? Hangi hayalin peindesin? Mücadele yürekli insanlarn iidir" diye konutu.
10 senedir yaplan manipülasyonlardan bktn ifade eden Bakan Aziz Kocaolu sözlerini öyle sürdürdü:

"Bugün gazetelerde bir haber var. TOK "Kadifekale'de 2500 konutu Uzundere'ye tadk, kurtardk' diyor. Buradan sesleniyorum. Bu projede ne 10 dakika emekleri, ne de bir kibrit çöpü kadar katklar yok! Bunlar bakasnn yaptnn üzerine oturmaya alkn. Bunlarn ne i yaptn 17 Aralk'tan sonra gördük. imdi "taeronu biz kaldracaz' diyorlar. Biz 2009 ylnda kaldrdk."Haberi Payla

FacebookDiggYahooMySpace

Metin Araçlar

BytKlt


En Çok Okunan Haberler
Residence Travel