25 Ocak 2015 Pazar

Piyasalar:   USD: 2,3455up  |  EURO: 2,6419down  |  MKB: 90.736down

Gecikmeli zam: yzde 4

l Özel daresi ile Yol Sendikas arasnda toplu i sözlemesi 1,5 yl gecikmeli olarak imzaland


Gecikmeli zam: yzde 4

l Özel daresi ile Yol Sendikas arasnda toplu i sözlemesi 1,5 yl gecikmeli olarak imzaland

Bakan henüz belirlemedim’

Vali Kraç, istifalarla boalan Yönlendirme Kurulu bakanl ve üyelikleri hakknda bir gelime olmadn söyledi. Bakan adayn kendisinin önereceini kaydeden Kraç, “Kafamda henüz biri yok” dedi.

zmir l Özel daresi ile Türk-’e bal Yol- Sendikas arasnda 333 içiyi ilgilendiren toplu i sözlemesi 1.5 yl gecikmeli imzaland. 2011- 2013 yllar arasn kapsayan toplu i sözlemesinin imza törenine zmir Valisi Cahit Kraç, Yol- Genel Bakan Ramazan Aar, zmir l Özel daresi Genel Sekreteri rfan çöz ve daire bakanlar katld. Sözlemenin zmir’in krsal kesime hizmet götüren personeli kapsadn söyleyen zmir Valisi M. Cahit Kraç, “Karlkl mütabakat ile imzalanmasndan dolay mutluluk duyuyorum” dedi. Yol- Genel Bakan Ramazan Aar ise toplu i sözlemesinin imzalanmasnn yaplan itirazlarn gecikmesinden kaynaklandn dile getirerek, “tirazlar yarg tarafndan deerlendirildikten sonra bugünlere gelindi. Gecikmenin Valilik ile ilgisi yok. 6 ay sonra yeni toplu sözleme görümeleri balayacak” diye konutu.

Yaklak 1.5 yl gecikmeyle imzalanan toplu i sözlemesi uyarnca zmir l Özel daresi’nde içi kadrosuyla çalan 333 kiiye geçen yln ilk alt ay için yüzde 4, ikinci alt ay için yüzde 4, bu yln ilk alt ay için yüzde 3 ve ikinci alt ay için de yüzde 3 zam öngörüldü. Art içilerin, yemek, giyim, evlenme, doum yardm gibi sosyal haklarna da yansyacak, geriye dönük içi alacaklar ise önümüzdeki ay ödenecek.Haberi Payla

FacebookDiggYahooMySpace

Metin Araçlar

BytKlt


En Çok Okunan Haberler
Residence Travel